Książka, która przełamuje tabu! “Dlaczego nikt nie widzi, że umieram” Renaty Kim

Przegląd


Renata Kim

“Dlaczego nikt nie widzi, że umieram. Historie ofiar przemocy psychicznej”

Wydawnictwo W.A.B.

Książka, która nareszcie przełamuje tabu! Wstrząsające relacje ludzi, którzy padli ofiarą przemocy psychicznej.

Wydanie papierowe
w księgarniach od 16 czerwca!

 

– Dlaczego byłam taka ślepa? – pytają. – Czy on jest z gruntu zły? Chciał mnie skrzywdzić, czy tak mu po prostu wyszło? Dlaczego mi to robił? Dlaczego nikt nie widzi jego prawdziwej twarzy? Dlaczego, dlaczego, dlaczego…

Kiedy Renata Kim spisywała relacje swoich bohaterów, często słyszała: najbardziej boli to, że wszystkie te potworne rzeczy, które im się przydarzyły, są dla innych ludzi niewidoczne. I że kiedy oni niewyobrażalnie cierpią, świat tego nie widzi i nie rozumie. Są więc – opowiadali – całkiem sami ze swoją krzywdą i bólem. Bo choć ofiary przemocy psychicznej zwykle nie mają siniaków i zadrapań, są zrujnowane przez lata życia z człowiekiem, który zdradzał i upokarzał na wszystkie
możliwe sposoby. Wszystko w imię miłości.

„Dlaczego nikt nie widzi, że umieram” to wstrząsające relacje ludzi,
którzy doświadczyli przemocy emocjonalnej. Ich opowieści dopełniają rozmowy z psychologami o tym, jak wchodzi się w toksyczną relację, jakie są jej kolejne etapy i jak trudno się z niej wyrwać. Ale książka Renaty Kim
daje nadzieję, że ucieczka z piekła jest możliwa.

Reportaż „Dlaczego nikt nie widzi, że umieram” ukazał się po raz pierwszy w kwietniu 2020 roku w formie e-booka, a teraz Wydawnictwo W.A.B. wydaje książkę także w tradycyjnej formie papierowej.

Ważna i potrzebna książka, ponieważ wiedza o mechanizmach przemocy psychicznej jest w Polsce, i to nawet wśród wykształconych ludzi, bardzo, bardzo słaba. Za to ofiary i oprawcy są wszędzie wokół. Niewidzialni. Gorąco polecam!
Paulina Młynarska

 

Mocna opowieść o sile i bezsilności.
Weronika Wawrzkowicz

 

Trudna, ale niezbędna lekcja. Na temat podstępny, a jednocześnie przerażający. Jedyną ucieczką przed przemocą okazuje się wniknięcie w jej istotę.
Z otwartymi oczami.
Hanna Zielińska

 

Ważna książka: przede wszystkim dla osób, które tkwią w przemocowych związkach, a najbardziej dla tych, które być może same jeszcze sobie tego nie uświadamiają.
Diana Chmiel, bardziejlubieksiazki.pl

RENATA KIM – dziennikarka, absolwentka orientalistyki na UJ. Pracowała w RMF FM, Trójce i Sekcji Polskiej BBC. Pisała dla „Dziennika”, „Przekroju” i „Wprost”. Obecnie jest szefową działu Społeczeństwo w tygodniku „Newsweek”. Autorka książek “Wyjście z cienia” (2010) i “Ostatnie słowo” (2011).

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB