„Ekocentryczka w kuchni. Sezonowo, roślinnie, less waste”

Przegląd

„Ekocentryczka w kuchni. Sezonowo, roślinnie, less waste”, Daria Rogowska
Premiera: 02.06.2021
Wydawnictwo Publicat

 

Chcesz być bardziej eko w kuchni i gotować w sposób przyjazny dla planety, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Ta książka da Ci praktyczne odpowiedzi! Proste i pyszne przepisy bazujące na sezonowych, lokalnych warzywach i owocach oraz porady z obszaru „less waste” pozwolą na wprowadzenie mniejszych i większych zmian. Pamiętaj, że każdy krok ku bardziej świadomemu życiu ma ogromne znaczenie!


Daria Rogowska, autorka książki „Ekocentryczka w kuchni. Sezonowo, roślinnie, less waste” oraz bloga http://www.ekocentryczka.pl/ pisze w swojej książce:
„Pasję do gotowania odkryłam w sobie, kiedy przeszłam na dietę roślinną. Warzywa i owoce okazały się wdzięcznym obiektem kulinarnych eksperymentów. Przekonałam się, że aby w pełni cieszyć się smakiem roślin, trzeba jeść je wtedy, kiedy jest na nie sezon. Świadomość tego, że nie powinno się marnować różnych dóbr, nie tylko żywności, jest mi bliska od dziecka, choć gdy byłam dziewczynką, nie wiedziałam, że określa się to terminem less waste. Ja sama rozsądnego gospodarowania produktami nauczyłam się od moich dziadków, którzy każdego dnia pokazywali mi, jak bez szczególnego wysiłku wyrzucać mniej. Odkąd sama prowadzę dom, robię zakupy świadomie – kupuję wyłącznie jedzenie dobrej jakości i wykorzystuję je do ostatniego okruszka. Szanuję pracę ludzi, którzy produkują żywność. Przejmuję się stanem naszej planety i staram się jak najmniej ją zaśmiecać.

 

Pamiętaj, że każdy krok ku bardziej świadomemu życiu ma ogromne znaczenie!”.”

 

 

INFORMACJE PODSTAWOWE
Autor: Daria Rogowska
Wydawnictwo: Publicat
Cena okładkowa: 44.90
Kategoria: Książki kucharskie
Format: 240x165mm
Liczba stron: 208
Okładka: Oprawa miękka – broszurowa
Premiera: 02.06.2021
EAN: 9788327125958
ISBN: 978-83-271-2595-8

Kategorie: Hobby i Poradniki