Zaginione miasta T.3 Nadpłomień

Przegląd

Ugaś płomień buntu, zanim on zniszczy wszystko, co kochasz

 

Sophie musi stanąć do walki. Jej zdolności nabierają coraz większej mocy, a jako że nieuchwytny Czarny Łabędź ignoruje prośby o pomoc, Sophie jest zdeterminowana, by znaleźć swoich porywaczy – nim oni znajda ją i ponownie uprowadzą.

„Nadpłomień” to trzeci tom serii „Zaginione Miasta” autorstwa Shannon Messenger – wielokrotnie wznawianego cyklu fantasy o Sophie Foster, uwielbianego przez amerykańskich nastolatków oraz czytelników w kilkunastu innych krajach.

Na skutek szokującej pomyłki Zaginione Miasta stają na krawędzi wojny – a wiele osób obawia się, że tym razem Sophie posunęła się za daleko. Jej świat obraca się przeciwko niej i dziewczyna musi polegać na swoich przyjaciołach, nawet jeśli to oznacza, że ich życiu grozi poważne niebezpieczeństwo. Im szersze kręgi zataczają poszukiwania, tym więcej dowodów przemawia za istnieniem spisku, co oznacza, że najbardziej niebezpieczni wrogowie Sophie mogą znajdować się bliżej, niż się wydaje.

Czy Sophie zdusi płomienie buntu, nim te zniszczą wszystko i wszystkich, których kocha?

„Wokół niej aż się roiło od iskier czerwieni, pomarańczu, błękitu i bieli: każda kolejna okazywała się bardziej oślepiająca od poprzedniej, bardziej gorąca, jaśniejsza, coraz bardziej szalona, aż w końcu eksplodowały neonowo żółtym ogniem.

Nadpłomień.

Gdzieś na dnie swojej świadomości Sophie wiedziała, że powinna uciekać. Ale nadpłomień tworzył jaśniejącą ścieżkę w tej bezkresnej ciemności. Musiała nią podążyć”.

Główna bohaterka, z pozoru zwykła dziewczyna, jest kimś niezwykłym, obdarzonym mocami, które robią wrażenie nawet w świecie elfów i goblinów. Sophie jest postacią, z którą najłatwiej identyfikują się najmłodsi czytelnicy: jest superbohaterką, ale wśród rówieśników, dorosłych opiekunów i spraw dotyczących dorastania porusza się tak samo nieporadnie jak wszyscy jej rówieśnicy. Podwójne życie Sophie to z jednej strony objęte tajemnicą treningi telepatyczne, a z drugiej pierwsze fascynacje, starcia ze szkolnymi prześladowcami i trudna materia prawdziwej przyjaźni.

Seria „Zaginione Miasta” to barwna, dobrze opowiedziana historia, w której połączono przygodę i niebezpieczeństwo z żelaznym zestawem tematów interesujących młodych ludzi: miłość, przyjaźń, szkoła, rodzice oraz bardzo aktualny wątek troski o środowisko.

Dane wydawnicze:
Wydawnictwo IUVI | Autor: Shannon Messenger | Seria: Zaginione Miasta, III tom |
Format: 135 x 205 mm | s. 504 | Cena: 34,90 | ISBN 978-83-7966-068-1| Data premiery: 27.10.2020 | Wiek 12+ | www.iuvi.pl

Recenzje:
„Zaginione Miasta” to połączenie Alicji w Krainie Czarów, Władcy pierścieni i Harry’ego Pottera. Doskonała zabawa!
Michael Buckley, autor bestsellerowych serii „Siostry Grimm” i „Nerds”

Zachwycająca i niebezpieczna przygoda z perfekcyjnie napisanymi bohaterami, którzy nigdy ci się nie znudzą.
Lisa McMann, autorka bestsellerowej serii „The Unwanteds”

O autorce:
Shannon Messenger ukończyła kinematografię na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, gdzie się dowiedziała – oprócz wielu innych rzeczy – że oglądanie filmów jest dużo lepsze niż ich kręcenie. Studiowała sztukę, scenopisarstwo i produkcję filmową, zrozumiała jednak, że jej prawdziwa pasja to pisanie książek. Jest autorką okupującej od lat listy bestsellerów „New York Timesa”, wielokrotnie nagradzanej serii „Zaginione Miasta” (Keeper of the Lost Cities) oraz cyklu „Sky Fall” dla starszej młodzieży. Jej książki wydano w wielu krajach i przetłumaczono na wiele języków. Autorka mieszka w Południowej Kalifornii wraz z mężem i zawstydzającą liczbą kotów. Online można ją znaleźć na www.shannonmessenger.com.

Strona internetowa Wydawnictwa IUVI: www.iuvi.pl
Fanpage Wydawnictwa IUVI: https://www.facebook.com/WydawnictwoIUVI/

 

Dotychczas ukazały się w serii  Zaginione miasta:

   

 

Kategorie: Fantastyka
Tagi: IUVI