Premiera! Gwiazdka z tatą Oli ✨ tom IV seria Tata i małolata

Przegląd

Tatę Oli i jego specyficzny humor albo się lubi, albo nie. I kropka! W kolejnej części serii ‘Tata i małolata’ autor, Thomas Brunstrøm, konsekwentnie nas zaskakuje, nie stroni od sytuacji, które dorosłych wprawdzie mogą wprowadzić w osłupienie, ale dzieci w lot chwytają to pełne dystansu poczucie humoru i zaśmiewają się do łez. Alternatywna wersja świąt w wersji duńskiej, zilustrowana jak zawsze ze szczyptą fantazyjnej przekory przez Thorbjørna Christoffersena.

Śmierdzący prezent, z którego Edek jest strasznie dumny; choinka bez czubka; pirat zamiast Mikołaja – to tylko może się zdarzyć z tatą Oli, ale, jak stwierdza główna bohaterka na koniec wtulając się w swojego niefrasobliwego, czasem irytującego, acz wzbudzającego ogromną sympatię tatę: „ – Może nie [było] idealnie, ale bardzo przyjemnie i spędziliśmy ten czas wszyscy razem”.

 

PREMIERA

Gwiazdka z tatą Oli

Autor: Thomas Brunstrøm
Ilustracje:  Thorbjørn Christoffersen

Przekład:  Edyta Stępkowska

Kategoria:  Literatura dla dzieci/ Picturebook

Ola i Edek przygotowują prezenty dla taty. Edek nie wie, co mu podarować. Ola podpowiada, żeby coś narysował, ale on Edek ma zupełnie inny pomysł. Potem przyjeżdżają dziadkowie z górą prezentów, choinka staje w płomieniach, a strój Mikołaja gdzieś przepadł, więc prezenty musi wręczyć Świąteczny Pirat.

 

Wiek: 5+, stron 32, 9788381412254, oprawa twarda, format 210×250 mm, cena 29,99 zł

 

SERIA: TATA I MAŁOLATA
Tom I – Tata Oli już nie chce być dorosły
Tom II – Zwariowane wakacje taty Oli
Tom III – Z tatą Oli na biwaku

 

Do kupienia w dobrych księgarniach.

 

 

Tagi: Dwukropek