Nowości komiksowe dla dzieci Klubu Świata Komiksu

Nowości komiksowe dla dzieci Klubu Świata Komiksu

Przegląd

Premiera 12 listopada 2020 r.

Asteriks. Złoty menhir
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 22,99
ISBN: 978-83-281-5886-3
Język oryginału: francuski
Seria: Asteriks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

“Złoty Menhir” to historia napisana przez René Goscinny’ego i zilustrowana przez Alberta Uderzo. Została wydana w 1967 roku w formie płyty z książką i obecnie jest niemal niemożliwa do odnalezienia na rynku. Zgodnie z życzeniem Alberta Uderzo wreszcie jest dostępna dla wszystkich miłośników Asteriksa w formie ilustrowanego opowiadania, które uzupełnia albumową kolekcję serii.
„Asteriks” to seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

Lucky Luke. Billy Kid, tom 20
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Morris
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-9822-7
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Tym razem Lucky Luke staje oko w oko z… chłopcem. Jednak to nie byle jakie dziecko, tylko Billy Kid, jeden z najsławniejszych rewolwerowców Dzikiego Zachodu! Na jego widok drży całe miasteczko. Samotny Kowboj będzie musiał rozstrzygnąć, czy to tylko źle wychowany dzieciak, czy prawdziwy przestępca. Ale czy można traktować poważnie kogoś, kto zasypia, słuchając bajek, je tylko czerwone karmelki i pije kakao?
Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris, który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinny’ego. Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Śledztwa Enoli Holmes.
Tajemnica białych maków, tom 3
Scenariusz: Serena Blasco
Rysunki: Serena Blasco
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-9815-9
Język oryginału: francuski
Seria: Śledztwa Enoli Holmes
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Trzeci tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta.
Enola wciąż ukrywa się przed braćmi, ponieważ nie chce jechać na pensję, gdzie dziewczęta uczone są tylko jednego: jak zostać żoną całkowicie posłuszną mężowi. Woli życie pełne przygód i niebezpieczeństw, dlatego nadal zajmuje się prowadzeniem dyskretnych śledztw w sprawie zaginionych ludzi. Tym razem czeka ją niezwykle emocjonujące i trudne wyzwanie, gdyż zostaje porwana osoba bliska zarówno jej, jak i Sherlockowi. Aby rozwikłać zagadkę, Enola będzie musiała się wykazać nie tylko pomysłowością, ale też odwagą. Przed młodą panią detektyw mrożące krew żyłach zadanie!
Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści „Lili Chantilly”, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

 

Yakari. Więźniowie wyspy, tom 9
Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-9838-8
Język oryginału: francuski
Seria: Yakari
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Dziewiąta część opowieści o małym Indianinie, który zawsze pomaga swoim zwierzęcym przyjaciołom.
Yakari, Tęcza i Mały Piorun wyruszają na wycieczkę. Gdy docierają na malowniczy półwysep, zaskakuje ich długotrwała ulewa, po której przychodzi powódź. Uwięzieni na małym skrawku suchego lądu bohaterowie nie wiedzą, jak wrócić do domu… Wtedy poznają rodzinę miłych zwierząt uciekających przed krwiożerczym wrogiem. Trójka przyjaciół postanawia im pomóc i stanąć do walki z podstępnym nieprzyjacielem. Czy Yakariemu i jego towarzyszom uda się pokonać nieznającego litości prześladowcę, a potem bezpiecznie wrócić do wioski?
Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

 

Premiera 25 listopada 2020 r.

Supersisters
Scenariusz: Christophe Cazenove, Maury William
Rysunki: Maury William
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 96 stron
Format: 215×290
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5881-8
Język oryginału: francuski
Seria: Supersisters
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Dobrze nam znane wesołe siostry mają drugą tożsamość – od czasu do czasu stają się superbohaterkami! Ten album jest w całości poświęcony niezwykłym przygodom Super W i Super M. Zawiera dwa tomy oryginalne: „Bohaterka bez lasera” oraz „Supersisters kontra Superklony”.
Wendy i Marine są obdarzone nadzwyczajnymi mocami, lecz mogą z nich korzystać dopiero po zaliczaniu kolejnych poziomów szkolenia. Jednak już teraz, na początku kariery, są znane i podziwiane w całym wszechświecie. Bronią odległych planet przed inwazjami kosmicznych rabusiów, stawiają czoło gigantycznym robotom, łapią demony ożywiające zmarłych, potrafią podróżować w czasie. W pewnym momencie natrafiają na ślad przebiegłej superłotrzycy Szal Kaszmir – i od tej pory będzie między nimi trwała bezlitosna walka. Największą zaś próbą okaże się dla sióstr pojedynek z powołanymi do życia przez Szal Kaszmir złowieszczymi klonami… Oto niewiarygodne przygody Supersisters!
Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania „Sisters” i „Supersisters” zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

 

 

Tagi: Egmont