Audiobooki, czy ebooki? Wyniki sprzedażowe za 2019

Audiobooki, czy ebooki? Wyniki sprzedażowe za 2019

Przegląd

Z zebranych przez Pick a Voice danych sprzedażowych dotyczących rynku książki wynika, że pandemia na początku roku była katalizatorem cyfrowej rewolucji postępującej w tle już od kilku lat.

  • Według wyników za 2019 r. opublikowanych przez Association of American Publishers sprzedaż internetowa wzrosła o prawie 20% w ciągu ostatnich pięciu lat, podczas gdy sprzedaż fizyczna spadła o 35,9% w tym samym okresie.

  • Sprzedaż e-booków spadła w 2019 o 2,6% w stosunku do 2018. Tymczasem sprzedaż audiobooków wzrosła w zeszłym roku o 15,9%. Od 2015 do 2019 sprzedaż audiobooków wzrosła łącznie o 144% !

  • Według nowych danych Publishers Association, opublikowanych w rocznym raporcie „Yearbook”, sprzedaż druku w Wielkiej Brytanii wzrosła o 3% do 3,5 miliarda funtów, tymczasem sprzedaż pobrań audiobooków wzrosła aż o 39% do 97 milionów funtów.

  • Według raportu niemieckiego Bookwire i austriackiego Rüdiger Wischenbart w okresie lockdownu liczba pobrań audiobooków wzrosła ponad dwukrotnie odnotowując wzrost o 109%. Liczba osób zapisujących się do subskrypcji cyfrowych audiobooków wzrosła o 37% w okresie poprzedzającym lockdown. Audiobooki w modelu subskrypcyjnym utrzymywały stały wzrost od 11 do 19 tygodnia roku podczas gdy pobieranie odnotowało duży pik w jedenastym tygodniu po czym zaczęło spadać.

  • Storytel odnotował duży wzrost sprzedaży, która wzrosła o 43% w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku w porównaniu z 2019 r.

Tagi: Pick a Voice