Bez marnowania. Kuchnia zero waste

Przegląd

W książce Bez marnowania. Kuchnia zero waste czytelnik pozna wskazówki dotyczące przechowywania jedzenia i przedłużania jego świeżości oraz przepisy, które pozwalają na wykorzystanie wszystkich resztek.

W Polsce przeciętnie marnuje się co roku około 9 milionów ton żywności, a czteroosobowa rodzina wyrzuca jedzenie za kwotę 2,5 tysiąca złotych rocznie! Przede wszystkim to bardzo nieekologiczne. Poza tym fakt, że jedzenie ląduje w koszu, oznacza stratę pieniędzy i czasu poświęconego na zakupy.

Jak temu zapobiec? Co zrobić, gdy w lodówce zalegają produkty, których termin ważności już minął? Co można zrobić z czerstwego chleba? Jak wykorzystać niezbyt już świeże warzywa i owoce? A co z mięsem, które pozostało po ugotowaniu rosołu?

Anna Lesz – filolog, mama dwóch wspaniałych urwisów, żona. Autorka bloga kulinarnego www.Zjem-Cie.pl. Oscyluje między kuchnią klasyczną oraz jej wege i fit odpowiednikami. Jej pasją jest fotografia kulinarna oraz gotowanie bezresztkowe. Niczego nie marnuje. Z mięsa po rosole zrobi pierogi, z żółtka budyń, a z zalewy po ciecierzycy wegański mus czekoladowy.

Premiera jesienią 2020 r.

 

 

Kategorie: Hobby i Poradniki