Literacka kwarantanna, czyli książka na wynos

Literacka kwarantanna, czyli książka na wynos

Przegląd

Startuje nowy pomysł Big Book Cafe – centrum edukacji literackiej. KSIĄŻKA NA WYNOS, to pozytywna i pełna uśmiechu akcja udzielania sobie wzajemnego wsparcia w czasie kwarantanny. Dla czytelników to idealna okazja, by zaopatrzyć się w literaturę – nieprzypadkową, sprawdzoną i z całego serca polecaną. A dla Big Book Cafe to zastrzyk energii, który pozwoli działać i ruszyć pełną parą z popularnymi wydarzeniami, gdy tylko sytuacja pozwoli.

– Mamy pomysł, jak wycisnąć sporo sensu i poczucia czytelniczej solidarności z tych trudnych dni – mówi Anna Król, twórczyni Big Book Cafe. – Jest więcej czasu na czytanie, niektórzy zdążyli już przetrzebić domowe biblioteki, bo literatura koi nerwy i zabiera w inne światy. Dlatego my szykujemy dobrze przemyślane rekomendacje najlepszych lektur, a czytelników zapraszamy, aby swoimi zakupami wsparli nasze istnienie i szanse na dalszą działalność. Wierzę, że zyskamy wszyscy, a przy okazji zasilimy pisarzy i wydawców, czyli cały obieg literacki – zachęca do udziału Anna Król.

Na czym polega akcja KSIĄŻKA NA WYNOS?

Co dzień jeden z twórców i twórczyń Big Book Cafe rekomenduje w mediach społecznościowych pakiet 20 konkretnych, starannie wybranych tytułów. – To nasze autorskie typy, pokazujące, jakie książki na co dzień czytamy i do których wracamy w chwilach kryzysu. Książki sprawdzone, za które ręczymy – wyjaśnia Julia Rzemek, kierująca księgarnią Big Book Cafe. – W ostatnich dniach wiele osób zwracało się do nas z pytaniem czy księgarnia działa. Wychodzimy naprzeciw potrzebom i mocno wierzymy, że razem nie tylko w dobrej formie przetrzymamy kwarantannę, ale nawet poprawimy statystyki czytelnictwa – dodaje.

JAK ZAMÓWIĆ I OTRZYMAĆ KSIĄŻKĘ?

Można zamówić jedną książkę albo więcej. Najlepiej zrobić to mailowo, pisząc na adres ksiegarnia@bigbookcafe.pl i dokonując przelewu zgodnie z instrukcją. Jak książki dotrą do czytelnika? Do wyboru są trzy możliwości: odbiór osobisty w Big Book Cafe (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00, płatność kartą), dostarczenie do domu (w centralnych dzielnicach Warszawy – bezpłatnie i bezkontaktowo) lub przesyłka pocztowa – na adres lub do paczkomatu. Książki będą przygotowywane do odbioru i dostarczane na bieżąco.

Jako pierwsza zestaw swych ukochanych książek poleca Annę Król. Wśród nich tytuły górskie, wegetariańskie oraz psie, bo szefowa Big Book Cafe uwielbia wspinaczkę, kocha czworonożną Miszę i dawno temu zrezygnowała z jedzenia mięsa. Do kupienia będą m.in. „Rozmowy o Evereście”, „Jak stworzyć wegański świat. Podejście pragmatyczne” oraz „Psie sucharki”. W kolejnych dniach książki rekomendować będą m.in. Paulina Wilk, współtwórczyni Big Book Festival i autorka reportaży zakochana w literaturze non-fiction, szef zespołu oczytanych baristów Rafał Mochocki – entuzjasta literatury męskiej i ojcowskiej, a także Julia Rzemek, twórczyni autorskiej oferty literackiej Big Book Cafe, no i mama, która wie, co najlepiej czytać z dziećmi w domu.

Poza tytułami polecanymi przez twórców Big Book Cafe do kupienia na wynos będą wszystkie inne pozycje z aktualnej oferty księgarni. W godzinach pracy kawiarni można też zamawiać kawę na wynos.

WIĘCEJ O AKCJI:
Facebook/bigbookcafe
Instagram/bigbookcafe
Zamówienia książek: ksiegarnia@bigbookcafe.pl.
Informacje o pełnej ofercie pon-pt w godz. 10-15 także pod numerem: 790 606 875.

BIG BOOK CAFE
centrum edukacji literackiej działa w warszawie przy ul. J. Dąbrowskiego 81.
Na co dzień odbywają się tam wydarzenia czytelnicze, działają księgarnia i kawiarnia.
bigbookcafe.pl
CZYTAM – GADAM – ŻYJĘ.

Kategorie: Wydarzenia