DW REBIS – zapowiedzi lutego 2020

DW REBIS – zapowiedzi lutego 2020

Przegląd

Mons Kallentoft
Krzyk do nieba
Przełożyła Natalia Kołaczek
ISBN 978-83-8188-026-8
Seria Kryminał
Premiera: 11 lutego 2020

Krzyk do nieba to dwunasta powieść o komisarz Malin Fors i trzecia z cyklu poświęconego zmysłom.

W skwarny sierpniowy dzień mały chłopiec zostaje znaleziony martwy w samochodzie. Kiedy na miejsce dociera komisarz Malin Fors, jego matka siedzi pod drzewem, trzymając synka w objęciach. Wszystko wskazuje na to, że zapomniała o chłopcu śpiącym w samochodzie. Kobieta przeszła niedawno załamanie nerwowe i nie może polegać na swoich zmysłach ani pamięci.
Śledztwo szybko zostaje zamknięte. Wkrótce w Linköpingu dochodzi do kolejnego morderstwa i Malin wraz kolegami musi wrócić do tej sprawy, która, jak się okazuje, jest jedną wielką grą pozorów…

„Jedna z najlepszych książek w serii o policjantach z Linköpingu. […] Kallentoft nadal nie zawodzi. Trzyma styl. To niesamowicie fascynująca i dobra lektura, od której nie można się oderwać”.
„Östra Småland”

Mons Kallentoft dorastał w okolicach Linköpingu, a obecnie mieszka na Majorce. Jego doskonale przyjęte przez krytykę książki o inspektor policji kryminalnej Malin Fors sprzedano w ponad trzech milionach egzemplarzy i kochają je czytelnicy na całym świecie. Również jego cykl o policjancie Zacku Herrym odnosi obecnie sukcesy w Szwecji i wielu innych krajach.

Joe Haldeman
Wieczna wojna
Przełożył Zbigniew A. Królicki
ISBN 978-83-8188-027-5
Seria SF
Premiera: 11 lutego 2020

Książka z serii „Wehikuł czasu”!

„Nazwanie Wiecznej wojny najlepszą powieścią wojenną SF byłoby krzywdzącym niedopowiedzeniem. Oprócz błyskotliwego technologicznego i społecznego wizjonerstwa jest ona tak dobrą i przejmującą powieścią wojenną jak żadna z tych, które czytałem”.
William Gibson, autor Neuromancera

POWIEŚĆ ZDOBYŁA NAGRODY HUGO, NEBULA, LOCUS

Znakomita powieść należąca do kanonu literatury SF. Łączy pełen rozmachu obraz przyszłego konfliktu z wizjonerskim i ponadczasowym spojrzeniem na człowieka i zmiany wywołane przez wojnę.
Wojna to piekło i William Mandella przekonuje się o tym na własnej skórze, walcząc z Taurańczykami. Towarzyszymy mu przez całą służbę, obserwując jego oczami okrucieństwa, ogrom cierpień i absurdy walk… a także przemiany na Ziemi, która w ciągu jego życia – na skutek efektów relatywistycznych – starzeje się o kilkaset lat.
Wieczna wojna to powieść wojenna, ale i… pacyfistyczna, w której walka z wrogiem przeradza się w walkę o człowieczeństwo.

Joe Haldeman (ur. 1943) to jeden z najsłynniejszych autorów science fiction, weteran wojny wietnamskiej. Napisał kilka zbiorów opowiadań i blisko 30 powieści, m.in. głośną Wieczną wojnę, uhonorowaną najważniejszymi nagrodami literatury SF i będącą podstawą doskonałej powieści graficznej narysowanej przez Marvano. Haldeman zdobył nagrody Hugo, Nebula, Locus, Campbella, World Fantasy Award i James Tiptree Jr. Award. Wybrany został do Science Fiction Hall of Fame, uhonorowany jako Wielki Mistrz SFWA.

Robert A. Heinlein
Drzwi do lata
Przełożył Zbigniew A. Królicki
ISBN 978-83-8188-025-1
Seria SF
Premiera: 11 lutego 2020

Książka z serii „Wehikuł czasu”!

„Heinlein to symbol wszystkiego, co najlepsze w amerykańskiej SF”.
Stephen King

Robert A. Heinlein – Wielki Mistrz SFWA, wybrany do Science Fiction Hall of Fame

Dan Davis, inżynier i wynalazca, stworzył dzieło swojego życia, rewolucyjnego robota. Zamiast jednak osiągnąć gigantyczny sukces, Dan zostaje oszukany przez chciwego wspólnika i dwulicową narzeczoną, którzy podstępem odbierają mu firmę i prawa do wynalazków. Doprowadzają również do tego, że Dan pogrąża się w Długim Śnie, czyli hibernacji przeprowadzanej pod nadzorem towarzystw ubezpieczeniowych. Gdy budzi się trzydzieści lat później, odkrywa, że świat bardzo się zmienił. Przy błyskawicznych postępach nauki być może nawet uda mu się cofnąć w czasie i uratować sytuację, a ważną rolę odgrywa w tej historii jego kot…
Jedna z najbardziej lubianych powieści Heinleina w nowym tłumaczeniu.

Robert A. Heinlein (1907–1988) to jeden z największych mistrzów SF, autor blisko 40 opowiadań i ponad 30 powieści, które sprzedały się w ponad 50 milionach egzemplarzy i otrzymały nagrody Hugo, Locus, Prometheus. W młodości był oficerem amerykańskiej marynarki wojennej, później studiował matematykę i fizykę, w 1975 roku komentował lądowanie człowieka na Księżycu w ramach misji Apollo 11, a jego nazwiskiem nazwano asteroidę. Wybrany do Science Fiction Hall of Fame, uhonorowany jako Wielki Mistrz SFWA. W serii „Wehikuł czasu” REBIS opublikował jego Hioba. Komedię sprawiedliwości.

Philip K. Dick
Możemy cię zbudować
Przełożył Tomasz Hornowski
ISBN 978-83-8188-016-9
Seria SF
Premiera: 04 lutego 2020

„Możemy cię zbudować traktuje o rozpadzie człowieka oraz o towarzyszącym mu strachu – przed utratą zmysłów, brakiem środków do życia, odejściem ukochanej osoby…”
z przedmowy Cezarego Zbierzchowskiego
Louis Rosen i Maury Rock handlują elektronicznymi klawikordami, lecz sprzedaż kuleje, a ich ambicje sięgają znacznie wyżej. Postanawiają produkować i sprzedawać ludzi, a właściwie doskonałe cybernetyczne sobowtóry postaci historycznych. Problem polega na tym, że jedynym ich potencjalnym wspólnikiem jest Sam K. Barrows, chciwy miliarder o usposobieniu i moralności rekina, a prototyp, Abraham Lincoln, wcale nie ma ochoty być sprzedany i powołuje się na swe konstytucyjne prawa…
Czy elektroniczny Lincoln jest mniej ludzki niż jego twórcy? Czy maszyna, która troszczy się o innych i cierpi, jest gorsza od Barrowsa albo zimnej psychopatki, w której beznadziejnie kocha się Louis?

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych Nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty… Dom Wydawniczy REBIS wydał takie jego powieści, jak: Ubik, Valis, Człowiek z Wysokiego Zamku, Trzy stygmaty Palmera Eldritcha czy Blade runner.

Gillian Jones
Ro Gorell
50 najlepszych technik coachingowych
Kompletny zestaw narzędzi służących wspieraniu i rozwojowi ludzi
Przełożyła Grażyna Skoczylas
ISBN 978-83-8062-516-7
Seria Poradnik i podręczniki biznesowe
Premiera: 25 lutego 2020

Ten praktyczny przewodnik opisuje większość sytuacji coachingowych, dostarczając przydatnych ćwiczeń, modeli i schematów. Przeprowadza szczegółowo przez cały proces: od nawiązania relacji coachingowej z klientem, przez określenie jego potrzeb, wybór właściwego narzędzia i rozwiązanie problemu lub konfliktu, po wzmocnienie pewności siebie i usprawnienie działania klienta. Odpowiada także na wyzwania współczesności, oferując coaching rozwoju kobiet i pracowników organizacji w okresie zmian.

Gillian Jones jest coachem i konsultantką specjalizującą się w dziedzinie przywództwa, rozwoju organizacji i coachingu kadry kierowniczej. Jest mistrzynią we wspieraniu i rozwoju kobiet, prowadzi m.in. wzmacniający kobiety program RISE w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Ro Gorell jako niezależna konsultantka i coach specjalizuje się w dziedzinie zmian, zarządzaniu talentami i coachingu biznesowym. Jest ekspertką od coachingu grupowego i wzmacniania kultury organizacji.. Napisała poradnik Group coaching, a wspólnie z Gillian Jones How to create the coaching culture.

Ray Burke, Ron Herron, Bridget A. Barnes
Wychowuj z głową, czyli zdroworozsądkowe rodzicielstwo
Przełożyła Bożena Jóźwiak
ISBN 978-83-8062-517-4
Seria Poradniki
Premiera: 04 lutego 2020

RODZICE NAPRAWDĘ MUSZĄ TO WIEDZIEĆ!

Wspaniały poradnik dla rodziców dzieci w wieku od 6 do 16 lat, którzy borykają się z różnymi problemami: stale kłócącym się rodzeństwem, kłopotami dziecka w szkole, buntowniczymi nastolatkami czy brakiem umiejętności komunikacji i wspólnej zabawy.
Książka przedstawia szereg sprawdzonych metod, które pomogą ci m.in.:
‒ zapobiegać niewłaściwemu zachowaniu bądź je korygować,
‒ nauczyć dzieci cennych umiejętności społecznych,
‒ wspierać u nich rozwój samokontroli i samemu zachowywać spokój w trudnych sytuacjach,
‒ stworzyć silne więzi oraz ciekawe rytuały i tradycje rodzinne,
‒ dać dzieciom siłę, aby umiały radzić sobie z presją rówieśniczą,
‒ rozpoznawać i neutralizować zagrożenia związane z internetem i mediami społecznościowymi.
Opisane tu gotowe strategie rodzicielskie zostały podzielone na małe kroki, które będziesz mógł od razu wprowadzić w życie.

Autorzy pracują w Boys Town, istniejącej od 1917 roku w USA organizacji opiekuńczej dla osób niepełnoletnich. Na podstawie zdobytej dzięki temu rozległej wiedzy na temat dzieci, rodziców i życia rodzinnego opracowali swój autorski program zdroworozsądkowego rodzicielstwa, którym od 1989 roku dzielą się z rodzicami na całym świecie.

Helen Fisher
Anatomia miłości – nowe spojrzenie
Opowieść o dobieraniu się w pary, małżeństwie i skokach w bok
ISBN 978-83-8062-124-4
Seria Poradniki psychologiczne
Premiera: 28 stycznia 2020

NOWE, ZAKTUALIZOWANE WYDANIE ŚWIATOWEGO BESTSELLERA!

Anatomia miłości – nowe spojrzenie, dzieło na wskroś nowoczesne i wybitne, pozwala prześledzić historię życia rodzinnego człowieka od początku istnienia gatunku po czasy współczesne. Znajdziemy tu omówienie „spojrzenia kopulacyjnego” i innych wrodzonych sztuczek w zakresie uwodzenia; najnowsze dane dotyczące powodów, dla których zakochujemy się w tej a nie innej osobie; nowe informacje na temat cudzołóstwa, uzależnienia od miłości, doboru płciowego i wyboru partnera; nowe hipotezy dotyczące zarówno wpływu chemii mózgu na osobowość i podejście do miłości romantycznej, jak współczesnych wzorów randkowania; historię wzlotu – i upadku – podwójnych standardów seksualnych; i wiele innych zagadnień skrupulatnie przestudiowanych przez autorkę. Relacjom z badań naukowych towarzyszą opowieści o prawdziwych kobietach, mężczyznach i władzy.
Fisher nazwana została ostatnią optymistką w Ameryce – i optymistyczne jest przesłanie tej książki: mimo że świat wciąż się zmienia, człowiek nieustannie dąży do miłości.

Pierwsze wydanie Anatomii miłości ukazało się ponad dwadzieścia lat temu i szybko stało się nie tylko bestsellerem, ale i klasyczną książką dotyczącą seksualności człowieka. Fisher
dalej jednak prowadziła swoje pionierskie badania nad pożądaniem, miłością romantyczną, przywiązaniem i zdradą, a ich owocem jest ta książka.

HELEN FISHER jest profesorem antropologii, pracownikiem naukowym Indiana University (Instytut Kinseya) oraz Rutgers University (Wydział Antropologii). Często występuje z wykładami otwartymi nie tylko w swoim kraju, ale i za granicą, oraz w charakterze mówcy. Od wielu lat prowadzi badania naukowe nad miłością, pożądaniem, przywiązaniem i innymi zachowaniami związanymi z tworzeniem związków. DW REBIS spośród jej książek opublikował Dlaczego on? Dlaczego ona? oraz pierwsze wydanie Anatomii miłości.

Jolanta Naklicka-Kleser
Zupa dobra na wszystko
ISBN: 978-83-8188-007-7
Seria Dieta i żywienie
Premiera: 03 marca 2020

Poznaj zupy dobre na każdą okazję

Polacy są prawdziwymi wielbicielami zup. Jemy ich najwięcej na świecie – każdy Polak średnio spożywa ponad 100 litrów zup rocznie! Dla wielu osób zupa jest podstawą obiadu. Niejedna babcia i mama twierdzą, że rosół ma wręcz magiczne właściwości lecznicze, a chłodnik to najlepszy obiad na upalne dni – nie dość, że nasyci, to przy okazji schłodzi.

Znana z kuchni programu „Pytania na śniadanie” Jolanta Naklicka-Kleser w książce Zupa dobra na wszystko podaje 100 przepisów na przepyszne zupy. Znajdziesz tu zupy rozgrzewające i regenerujące, doskonałe na upalne dni ale też na chłodne jesienne popołudnia. Nie zabraknie przepisów na zupy, które poprawią… nastrój, a także wykwintnych zup idealnych na przyjęcia.

Jolanta-Naklicka Kleser – z wykształcenia fizjoterapeutka. Przez wiele lat pracowała w korporacji w dziale sprzedaży, jednak w 2013 r. postawiła wszystko na jedną kartę i zrezygnowała z pracy, aby wziąć udział w II edycji programu Masterchef. To był pierwszy krok do nowego życia, w którym robi to, co kocha najbardziej – gotuje i dzieli się bogactwem smaków z innymi. Autorka książek kulinarnych, m.in. Lodovo.

 

 

Tagi: Rebis