DW REBIS – zapowiedzi stycznia 2020

DW REBIS – zapowiedzi stycznia 2020

Przegląd

KIEDY ŻYCIE JEST KŁAMSTWEM, A PRAWDA MOŻE ZABIĆ!

Katastrofa lotnicza to dopiero początek walki o życie

 

www.rebis.com.pl

 

„Zimno, ból, głód… Myślicie, że to największa udręka Allison? Nie, to dopiero łagodna gra wstępna…”.

Joanna Opiat-Bojarska, autorka serii „Kryształowi”

 

„Oddychaj i zapnij pasy, bo Bezwład zapiera dech. Bardzo polecam”.

Aleksandra Popławska

 

Allison Carpenter przeżywa katastrofę lotniczą w Górach Skalistych, lecz to dopiero początek jej walki o życie. Dziewczyna zna straszną tajemnicę, a wpływowi ludzie gotowi są ją zabić, by ukryć szokującą prawdę. Jeśli dowiedzą się, że przetrwała, ruszą za nią.

Maggie Carpenter, matka Allison wciąż ma nadzieję, że jej córka żyje. Nie odnaleziono przecież jej ciała. Maggie także skrywa tajemnicę – w gruncie rzeczy nic nie wie o swojej córce.

Podczas gdy Allison brnie przez dzikie góry, Maggie rozpaczliwie szuka odpowiedzi na kolejne pytania. Zagłębiwszy się w życie Allison, odkrywa, że w świecie pieniędzy i luksusu jej córka zmieniła się nie do poznania. Czy zdąży odkryć prawdę, żeby ją uratować?

 

Jessica Barry to pseudonim amerykańskiej autorki, która wychowała się w małym miasteczku w Massachusetts. Dorastała tam, nie wychodząc z biblioteki. Poźniej studiowała literaturę angielską i historię sztuki na Uniwersytecie Bostońskim, po czym w 2004 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie mieszka z mężem i dwoma kotami. Bezwład to jej pierwszy thriller.

 

 

Terry Godkind

Wojenna nawałnica

Przełożyła Lucyna Targosz

ISBN 978-83-8062-507-5

Premiera: 14 stycznia 2020

Seria Fantasy

 

 

Trzeci tom nowego cyklu „Kroniki Nicci”

 

Terry Goodkind swoim świetnie znanym i mającym wielu fanów cyklem „Miecz Prawdy” stworzył całkowicie nową jakość w literaturze fantasy. Teraz w doskonałym stylu wraca do tamtego intrygującego świata i jego bohaterów. Nowy cykl „Kroniki Nicci” opowiada właśnie o jednej z jego ulubionych postaci w „Mieczu Prawdy”.

Czarodziejka Nicci, czarodziej Nathan i ich młody towarzysz Bannon Farmer są świadkami rewolty niewolników w legendarnym Ildakarze i obalenia rady czarodziejów. Na skutek tych wydarzeń rozprasza się czar petryfikacyjny chroniący miasto przed pradawnym wrogiem i budzą się setki tysięcy żołnierzy generała Utrosa, który przed wiekami oblegał Ildakar.

Nicci, Nathan i Bannon muszą nie tylko pomóc Ildakarowi przerwać to oblężenie, ale i powstrzymać generała przed wyruszeniem na podbój całego Starego Świata. Tymczasem równie potężne zagrożenie czyha na morzu, gdzie król okrutnych Norukaich ma własne ambicje…

 

 

„Wartka akcja tej powieści zachwyci entuzjastów epickiej fantasy”.

„Library Journal”

 

„Zdolność Goodkinda do budowania fantastycznych światów przewyższa jedynie jego umiejętność kreowania bohaterów, co owocuje przygodami, od których nie sposób się oderwać”.

„RT Book”

 

Terry Goodkind to zdaniem krytyków jeden z najbardziej porywających twórców fantasy. Zyskał światową sławę cyklem „Miecz Prawdy”, wydanym w łącznym nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy (w Polsce ponad 260 tysięcy) i przełożonym na ponad 20 języków. Na podstawie cyklu zrealizowano serial pod tym samym tytułem emitowany przez TVP. DW REBIS opublikował wszystkie tomy „Miecza Prawdy” , a także inne powieści tego autora.

 

 

Tomasz Sekielski

Sejf (trylogia)

Premiera: 14 stycznia 2020

Seria Thriller

 

Przekonaj się, jak o służbach, bandytach, wielkich pieniądzach i dziennikarzach pisze Tomasz Sekielski  –  dziennikarz, pisarz, autor głośnego dokumentu TYLKO NIE MÓW NIKOMU!

 

Trylogia „Sejf” zaprzecza potocznej opinii, że w Polsce nie da się napisać dobrego, trzymającego w napięciu thrillera polityczno-szpiegowskiego. W książkach Sekielskiego nieustannie toczy się gra, w której każdy ma coś do ukrycia i nic nie jest takie, jakie się wydaje. Są tu robiący – po trupach, dosłownie – karierę oficerowie wywiadu, jest rywalizacja ministerstw i służb, walka wywiadów, są rozgrywki polityczne na najwyższym szczeblu oraz wielkie media i jeszcze większe pieniądze. A w całym tym napędzanym żądzą władzy świecie są jeszcze zwykli ludzie z bagażem trudnych, tragicznych nawet doświadczeń i nadzieją na miłość.

Z każdą stroną tych książek coraz trudniej odróżnić przyjaciół od wrogów, napięcie i tempo rosną, a fabuła się komplikuje. To klasyczne, bardzo dobrze napisane thrillery!

 

Tomasz Sekielski (ur. 1974) sprawozdawca parlamentarny, reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, reżyser i pisarz. Współtworzył i prowadził wiele popularnych programów telewizyjnych w TVN, TVN24, TVP1, m.in. Fakty, Prześwietlenie, Teraz my!, Czarno na białym i Po prostu. Na swoim koncie ma współpracę z radiem Tok FM, Radiem dla Ciebie, a także i największymi polskimi portalami internetowymi. Jest też twórcą filmów dokumentalnych Władcy marionetek, 8.38 i – przede wszystkim – poświęconego wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich w Kościele Tylko nie mów nikomu, który na YouTube miał ponad 23 miliony odsłon. Za swą pracę otrzymał najważniejsze polskie nagrody dziennikarskie i telewizyjne, w tym Telekamery, Wiktora, tytuł dziennikarza roku Grand Press i dwie nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jest pierwszym Polakiem, który został umieszczony na prestiżowej liście “The Bloomberg 50. The people who define 2019”. Jako autor thrillerów debiutował w Domu Wydawniczym REBIS trylogią „Sejf” – Sejf, Sejf. Obraz kontrolny i Sejf. Gniazdo Kruka. Napisał również thrillery polityczne pt.  Zapach suszy i Smak suszy.

 

 

Allan i Barbara Pease

Mowa ciała w miłości

Premiera: 28 stycznia 2020

Seria Poradniki psychologiczne

 

 

Od pierwszego wrażenia do stałego związkuMowa ciała w miłości pomoże ci zgłębić tajniki języka ciała, tak byś przyciągnął swoją drugą połówkę.

 

 

Allan i Barbara Pease są światowej sławy ekspertami w dziedzinie stosunków międzyludzkich i mowy ciała, a ich książki Mowa ciała (REBIS 2010) i Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą (REBIS 2003), a także inne, rozeszły się w wielomilionowych nakładach.

 

Każdy z nas zna osoby, które na przyjęciu natychmiast rozpoznają singli i zawierają z nimi znajomość. Zazwyczaj rzadko są odrzucane przez płeć przeciwną, nie prowadzą żenujących pogawędek ani nie wyczekują, aż zadzwoni telefon. Na czym polega ich sekret? Rozumieją język ciała i jego znaczenie w życiu miłosnym. To podstawowy element flirtu, gdyż ujawnia, w jakim stopniu jesteśmy dostępni, chętni, atrakcyjni, seksowni czy… zdesperowani. To także fundamentalna część budowania i utrzymywania związku, ponieważ pozwala rozwijać wrażliwość, dzięki której potrafimy dać zadowolenie partnerowi. Mowy ciała można się nauczyć, a pomoże ci w tym ta książka. Dowiesz się z niej m.in.

– jak za pomocą gestów zachęcić przedstawiciela płci przeciwnej do zawarcia z tobą znajomości;

– jakie niewerbalne sygnały świadczą o tym, że wzbudziłeś zainteresowanie, a jakie mówią, że powinieneś się wycofać;

– jak flirtować dzięki zniewalającym zalotnym gestom;

– jak sygnalizować otwartość na drugą osobę i poprzez właściwą mowę ciała budować porozumienie w związku.

 

 

 

 

Tagi: Rebis