Na północ. Poznajemy literaturę krajów skandynawskich

Na północ. Poznajemy literaturę krajów skandynawskich

Przegląd

24 października na Targach Książki w Krakowie odbędzie się  seminarium pt. „Na północ. Poznajemy literaturę krajów skandynawskich”.

Duński Instytut Kultury/Danish Cultural Institute in Poland oraz Good Books przy wsparciu I cóż, że ze Szwecji. Ambasada Szwecji w Polsce, Ambasada Norwegii w Polsce oraz Ambasada Finlandii w Warszawie- Suomen suurlähetystö Varsova, zapraszają bibliotekarzy, księgarzy, wydawców oraz tłumaczy na spotkanie informacyjne dotyczące udziału w ogólnopolskim innowacyjnym projekcie edukacyjnym skierowanym do polskich bibliotekarzy i księgarzy.

Wzorem projektu Dwa bratanki – odkrywamy literaturę węgierską w Polsce tym razem zabierzemy polskich bibliotekarzy i księgarzy w wyprawę daleko na północ!

Projekt rusza pod koniec 2019 r. i potrwa przez min. 2 lata. Jego celem jest zwiększenie obecności literatury skandynawskiej innej niż kryminał w bibliotekach, księgarniach oraz w świadomości czytelników. Ponadto będzie się skupiał na podniesieniu wiedzy dotyczącej autorów z krajów nordyckich, tłumaczy przekładających literaturę skandynawską oraz zbudowaniu polskiej bazy wiedzy o literaturze krajów północy.

Na spotkaniu przedstawione zostaną założenia projektu, oraz zasady udziału. Projekt został wsparty przez Nordycki Fundusz Kultury (Nordisk Kulturfond ).

 

 

zob. wydarzenie na FB tutaj

Kategorie: Wydarzenia