Niki i Tesla – seria książek dla dzieci, które lubią eksperymentować

Seria Niki i Tesla łączy fabularne wątki z doświadczeniami z fizyki! Opowiada o sympatycznym rodzeństwie, które ma talent do naukowych eksperymentów i pakowania się w wielkie kłopoty!


Opuszczony dom na końcu ulicy. Tajemnicza dziewczyna w oknie na piętrze. Podejrzany czarny samochód podążający za bohaterami, tak zaczyna się historia tytułowych bliźniaków. Kiedy Niki i Tesla Holt zostają wysłani na wakacje do swojego ekscentrycznego wujka, nieoczekiwanie odkrywają, że w okolicy roi się od sekretów. Co tam się dzieje? Aby rozwiązać zagadkę (i ocalić skórę), rodzeństwo będzie musiało wykorzystać przedmioty codziennego użytku do stworzenia elektromagnesu, wyrzutni rakietowej i innych szalonych wynalazków – instrukcje ich budowy znajdziesz w książce, więc ty także możesz je zbudować!
– Prawdziwe projekty i doświadczenia są połączone z historią 11-letniego rodzeństwa, które stworzyło zaskakujące gadżety na najwyższym poziomie. – pisali dziennikarze z „Los Angeles Times” tuż po premierze książki w USA.

 

www.rm.com.pl