Biblia i komiks – udane połączenie?

Przegląd

Jak najbardziej tak. Potwierdza to Edycja Świętego Pawła, która dokonała niezwykle korzystnej fuzji Biblii i komiksu. Pozycja „Życie Jezusa. Biblia w komiksie”, wydana w dwóch okładkach do wyboru, zachwyca i intryguje, co stanowi jej niewątpliwy atut.


Niebanalny sposób prezentacji prawd zawartych w Biblii, niejednokrotnie trudnych w warstwie tekstowej, to doskonały sposób na dotarcie ze słowem Bożym szczególnie do młodych odbiorców, ale oczywiście nie tylko. Takie ujęcie zaszczepiania w odbiorcach świadomości religijnej dociera też przecież do osób dorosłych. Obrazkowy przekaz działa na wyobraźnię i zachwyca feerią barw, a jasny, prosty język zachęca do czytania i odkrywania coraz to nowych faktów z życia Jezusa. To Historia Jezusa – Superbohatera, który żyje i zapowiedział swoje powtórne przyjście, aktualna od ponad 2 tys. lat, wciąż na nowo zachwycająca i wciągająca ludzi na całym świecie niczym najlepsza przygoda. Na uwagę zasługuje niebanalna i dopracowana w każdym szczególe szata graficzna książki. Pozycja ta to doskonały pomysł na prezent nie tylko dla dzieci i młodzieży. Dla wszystkich, niezależnie od wieku.
Komiks jest dostępny w dwóch okładkach, czerwonej i czarnej – mniej i bardziej designerskiej. Na szczególną uwagę zasługują rysunki José Péreza Montero, które przykuwają uwagę odbiorcy i świetnie obrazują emocje, jakie towarzyszą konkretnej zobrazowanej przez rysownika historii. Mistrzowskie i porywające.

 

www.ehurtownia.edycja.com.pl

Kategorie: Religia