Serwis Outride.rs i Audioteka łączą siły

Serwis Outride.rs i Audioteka łączą siły

Przegląd

Serwis Outride.rs rozpoczął współpracę z Audioteką – największym w Polsce serwisem z audiobookami i słuchowiskami on-line. Wspólnie będą nagrywać cotygodniowe podsumowania wydarzeń ze świata. Od piątku, 8 lutego, czytelnicy magazynu Outriders Brief mogą posłuchać go w formie podcastu. Pierwsze wydanie przeczytał aktor Mariusz Bonaszewski.


– W grudniu zeszłego roku Audioteka odezwała się do nas, mówiąc, że chciałaby wydawać Outriders Brief w formie dźwiękowej – tłumaczy Anna Górnicka, redaktor naczelna Outriders. – To dzięki tej współpracy mamy okazję sprawdzić się w zupełnie nowej formie. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jak będzie działać. Obie organizacje, zarówno Audioteka, jak i Outriders, nigdy nie bały się eksperymentować, tworzyć, czasem trochę ryzykować. I tak właśnie podchodzimy do Briefu, myśląc, że będzie to coś, co przede wszystkim naszym czytelnikom sprawi dużą przyjemność w słuchaniu, a nam w tworzeniu i przygotowywaniu treści dla nich.

Brief w formie podcastu jest dostępny na w aplikacji Lecton. Link do strony będzie umieszczany w każdym wydaniu newslettera.

– Nigdy nie ukrywaliśmy naszych radiowych zakusów, audycja newsowa jest spełnieniem naszych marzeń, mamy nadzieję, że Outriders Brief przypadnie naszym słuchaczom do gustu – mówi Marcin Beme, założyciel i CEO Audioteki.

– Wielu naszych czytelników i wiele czytelniczek prosiło nas o nagrywanie newslettera, czy możliwość przesłuchania go w formie podcastu. Chcemy dawać jak najwięcej możliwości odbiorcom naszych treści więc zdecydowaliśmy się spróbować. Mamy nadzieję, że możliwość wyboru platformy przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania istotnymi informacjami ze świata – dodaje Anna Górnicka.

Magazyn Outriders Brief to cotygodniowe podsumowanie ważnych informacji ze świata, które szybko znikają z pierwszych stron serwisów międzynarodowych lub w ogóle się na nich nie pojawiają, dające czytelnikom wartość, wiedzę i uzupełnienie diety informacyjnej. W każdy piątek o 8 rano na skrzynki e-mailowe czytelników wysyłanych jest co najmniej 8 informacji dotyczących wydarzeń społecznych, politycznych, gospodarczych i naukowych z różnych części globu. Nad magazynem w formie newslettera pracuje pięć osób (redaktor, osoba zajmująca się fact-checkingiem, korektorka, designer i ilustratorka), a liczba czytelników przekracza 10 tys.

Serwis Outride.rs koncentruje się na dziennikarstwie międzynarodowym. Oprócz cotygodniowego magazynu w formie newslettera, na swojej stronie publikuje reportaże interaktywne, a także artykuły z różnych części świata dotyczące głównie technologii, migracji i środowiska.

Audioteka od 10 lat tworzy najwyższej jakości treści audio. Pośród powieści, reportaży, poradników i treści biznesowych, w katalogu znajdują się także audioseriale – oryginalne historie tworzone specjalnie dla Audioteki, a także superprodukcje – słuchowiska z udziałem najlepszych polskich głosów, takich jak: Krystyna Czubówna, Krzysztof Gosztyła, Robert Więckiewicz czy Olaf Lubaszenko.

 

 

Outriders Brief w wersji audio:
https://lectonapp.com/p/outriders-brief

 

Kategorie: Wydarzenia