“Nieznane życie lodowców” Premiera książki Bjørna Vassnesa

Przegląd

Dlaczego bez lodowców nie byłoby kalifornijskich winogron i prowansalskich serów?
Co koła podbiegunowe mają wspólnego z małpami i jak przyczyniły się do rozwoju ludzkości?

10% powierzchni ziemi pokrywa śnieg i lód. Dla badaczy to olbrzymie laboratorium, dla globtroterów tereny wiecznej zimy to cel egzotycznych podróży. Dla laików to po prostu bardzo odległa kraina, w której jest zimno. Ale lód, który tworzy Arktykę i Antarktydę jest nierozerwalnie związany z życiem każdego z nas bardziej niż może się wydawać.

Oto ekscytująca i intrygująca podróż z Bjornem Vassnesem  przez historię lodu, z którego według autora pochodzi wszelkie życie. Podczas tej wyprawy autor odpowiada na pytania o to, jak żyją ludzie, których tożsamością jest mróz, a także jakie znaczenie ma zmniejszanie się śniegu i lodu na kołach podbiegunowych.

Bjørn Vassnes jest jednym z czołowych norweskich dziennikarzy naukowych i autorem książek o tematyce popularnonaukowej. Pracował na Uniwersytecie w Bergen jako producent medialny. Był inicjatorem i producentem programu “Schrödingers katt” (nazwanego na cześć słynnego eksperymentu myślowego – Kot Schrödingera), emitowanego w norweskiej telewizji w latach 1990-2016. W programie przedstawiano najnowsze wyniki badań naukowych z różnych dziedzin i przybliżano Norwegom naukę w przystępny i często zabawny sposób.

Przeczytaj fragment >>TUTAJ

Zamów swój egzemplarz >>TUTAJ

Dane szczegółowe:
Autor: Bjørn Roar Vassnes
Cena detaliczna: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kobiece
Tytuł oryginalny:
Frostens rike. Kryosfæren og livet
Liczba stron: 216
Format: 13.5 x 20.5 cm
ISBN: 978-83-66134-92-8
EAN: 9788366134928
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Kategorie: Literatura