Studio Emka poleca na Mikołajki
Przegląd
- Typ: Literatura
- Marka: Studio Emka
„Przytul mnie” jest książką opartą na prawdziwej historii australijskiego mówcy motywacyjnego, Nicka Vujicica, który urodził się kaleki, bez rąk i nóg.
„Szczęśliwe życie to twój wybór.
Wiele osób uważa że nie jest mi dane żyć normalnie, ponieważ nie mam rąk i nóg.
Mogę w to uwierzyć i przestać się starać.
Mogę zostać w domu i czekać aż inni się mną zajmą.
Jednak zamiast tego, wybrałem wiarę w to, że będę robić co zechcę, zawsze na moich warunkach.
Wybrałem szczęście.
I dlatego jestem zawsze szczęśliwy, nieustannie wdzięczny.”
„Przytul mnie” jest opowieścią o tym jak wielkie znaczenie w naszym życiu ma miłość.
Nieważne czy jesteś dzieckiem czy dorosłym, naucz się szanować i doceniać każdy dzień.
I co najważniejsze, niech twoje życie będzie wypełnione wdzięcznością.
Kochaj bliźniego jak siebie samego i obdarzaj innych będących w potrzebie, mocnym, ciepłym uściskiem!
Nick Vujicic znany na całym świecie mówca motywacyjny istny „Gigant Życia”, człowiek udowadniający, że nie ma barier nie do przekroczenia.
Wyróżnienie specjalne dla Wydawnictwa Studio Emka w konkursie OZGRAf
Jury konkursu OZGraf przyznało Wydawnictwu Studio Emka wyróżnienie specjalne za “Zgubę Michałka” Julii Hartwig w w kategorii KSIĄŻKA DLA DZIECI I…
Julia Hartwig: Zguba Michałka
Cena: 25.00 PLN
Ilość stron: 32
Oprawa: twarda
Format: 230x290mm
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-65068-15-6
zapraszam w podróż do świata wyobraźni…
Drodzy Rodzice
czytając książkę, dziecko przeżywa losy bohaterów, a przy okazji uczy się oceniać postępowanie przedstawionych postaci, odróżniać to, co jest dobre od tego, co złe. Czytając wspólnie wpływacie na harmonijny rozwój waszego dziecka.
Julia Hartwig – wybitna poetka, eseistka i tłumaczka literatury pięknej. Zadebiutowała tomem poezji pt. Pożegnania w 1956 roku. A potem były Wolne ręce (1969), Dwoistość (1971), Czuwanie (1978), Chwila postoju (1980), Obcowanie (1987) oraz dwa wybory wierszy (1981 i 1982). Jest autorką monografii Apollinaire (1962) i Gerard de Nerval (1972) oraz Dziennika amerykańskiego (1980).
Julia Hartwig ma w swym dorobku literackim znakomite przekłady poetów francuskich, m.in. G. Apollinaire’a, B. Cendrarsa, M. Jacoba. Wraz z mężem, Arturem Międzyrzeckim, poetą i cenionym tłumaczem, opracowała Antologię poezji amerykańskiej (1992). Wspólnie napisali również, w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, kilka książek dla dzieci, m.in. Pierwsze przygody Poziomki i Pan Nobo. Dalsze przygody Poziomki.
Gabriela Cichowska – ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Od 2011 jest pedagogiem na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Laureatka ważnych nagród i wyróżnień krajowych oraz zagranicznych, m.in. – I nagrody Opera Prima za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii za ilustracje do książki Fantje (2009) i nagrody Gustava Heinemanna za Ostatnie przedstawienie panny Esterki (2014).