Grudniowe premiery wydawnictwa JEDNOŚĆ

Przegląd

Jedność dla dzieci
 

Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie

Bestseller Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie ponownie w sprzedaży! Ta wyjątkowa książka zawiera aż 15 smakowitych przepisów na świąteczne przysmaki od Cecylki Knedelek  oraz opowieść pachnąca świętami. To lektura obowiązkowa na zbliżające się święta.

więcej

 

Bajkowe zimowisko

Kiedy za oknem srogi mróz, zawieja i śnieg, miło przykryć się ciepłym kocem i zatopić w ciekawej lekturze. A jeśli czytane opowieści dotyczą zimy, Świętego Mikołaja, choinki, prezentów i świąt, to radość jest tym większa. Dlatego też jesteśmy przekonani, że mroźne opowieści zebrane w tym tomie będą wyborną lekturą na długie jesienne i zimowe wieczory. Dzieci znajdą wśród nich wiersze i opowiadania, wszystkie w najlepszym zimowym wydaniu.

więcej

 

365 dni w świecie wiedzy i zabawy

„Człowiek uczy się każdego dnia…” A ta niezwykła księga pomoże zdobywać wiedzę i nowe umiejętności bez wielkiego wysiłku! Zawiera mnóstwo wiadomości i ciekawostek z historii, geografii czy biologii, a także pomysły na samodzielne tworzenie ciekawych rzeczy, zagadki, rebusy i garść niby-bzdur, o których raczej nie mówi się na lekcjach w szkole… Jednym słowem – dla każdego coś ciekawego, i to codziennie!

więcej

 

Moje rączki to potrafią

Ta wspaniała książka proponuje dzieciom i ich rodzicom fantastyczną zabawę i doskonałą pomoc w prawidłowym rozwoju maluchów. W książce znajdziemy aż 36 pomysłów na paluszkowe treningi i 8 praktycznych szablonów, które ułatwią tworzenie prac.

więcej

 

​Plastusiowi przyjaciele.
Fajne pomysły na zwierzątka
z plasteliny

Ta wspaniała książka proponuje dzieciom fantastyczną zabawę w lepienie zwierzątek z plasteliny. Rudy kot, płetwal błękitny, żyrafa, płaszczka, kurka z kurczętami… i wiele innych wesołych zwierzątek czeka na małe rączki!
Książka zawiera aż 32 plastelinowe zwierzątka wraz z przejrzystymi instrukcjami ich wykonania.To doskonały trening rozwijający wyobraźnię, ćwiczący myślenie przestrzenne, motorykę małą i wytrwałość.
Do książki dołączona jest plastelina Astra na dobry początek.

więcej

 

​Kolorowanka z brokatem.
Zabawki

W tej wspaniałej kolorowance przygotowanej specjalnie z myślą o maluchach ukryły się sympatyczne zabawki. Dodatkową niespodzianką jest to, że każda zamieszczona w niej postać lub rzecz posiada błyszczący, brokatowy kontur, który pomoże nie wychodzić za linię obrazka. To sprawi, że rysunki małych artystów staną się naprawdę wyjątkowe.

więcej

Jedność dla domu
 

Poradź mi, doktorze. Atlas zdrowia

To praktyczne kompendium, w którym każdy, bez względu na wiek i styl życia, może znaleźć przydatne wskazówki dotyczące zdrowia.  Odbiorcą tej książki są wszyscy, którzy chcą się jak najlepiej troszczyć o zdrowie swoje i bliskich oraz pragną poszerzyć wiedzę na temat zdrowia i profilaktyki, a także osoby szukające pomysłu na niebanalny i praktyczny prezent.

więcej

 

​Kuchnia lekkostrawna.
Najlepsze przepisy na przekąski, dania i desery w wersji light

Szkoła gotowania krok po kroku.
Książka jest swego rodzaju kursem kulinarnym. Zawiera ponad 500 zdjęć, na których krok po kroku przedstawiono najlepsze przepisy kuchni lekkostrawnej. Przepisy opatrzono też fotograficzną mapą składników.
więcej

 

Ogród w skrzynkach.
Uprawa roślin przyprawowych
i leczniczych

Książka zawiera dokładne wskazówki dotyczące wszystkich etapów założenia pięknego i praktycznego ogrodu w skrzynkach – tłumaczy krok po kroku, jak i z czego zrobić skrzynki, gdzie je ustawić oraz jak uniknąć typowych błędów przy planowaniu wymarzonego ogródka.
więcej

Religia/ Duchowość
 

Święci naszej wolności.
Modlitwy za przyczyną polskich świętych

W modlitewniku „Święci naszej wolności” znajdziemy wiele modlitw za przyczyną polskich świętych i błogosławionych, a także daty ich wspomnień liturgicznych. Zamieściliśmy ponadto wizerunki postaci, a także modlitwy, w tym litanie za ich przyczyną, pomagające lepiej wyrazić nasze dziękczynienia, prośby oraz intencje.

więcej

 

​Słowa, które są ważne.
Komentarze do Ewangelii niedzielnych. Rok C

Polemiczny styl zaproponowanych przez ks. Farinę niedzielnych homilii na rok liturgiczny C sprawia, że czyta się je jednym tchem. Wnikliwe ukazują one Syna Bożego, pochylającego się nad każdym grzesznikiem z miłością, która pozostaje niezbywalna i ponadczasowa. W ten obraz autor wpisuje współczesne realia związane zarówno z przesiąkniętym materializmem i pragmatyzmem światem, jak i kondycją zmagającego się dziś z wieloma wyzwaniami Kościoła.
więcej

Tagi: Jedność