Gdzie można znaleźć Wyprawki Czytelnicze?

Gdzie można znaleźć Wyprawki Czytelnicze?

Przegląd

W tym miesiącu rozpoczął się pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” . W ramach programu każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Pełną listę bibliotek i filii bibliotecznych biorących udział w nowej odsłonie kampanii można znaleźć tutaj. W ramach tegorocznej akcji planujemy rozdać około 100 tys. Wyprawek na terenie całej Polski.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

 

 

za Instytut Książki

 

Kategorie: Wydarzenia