Powieści Elżbiety Cherezińskiej ukażą się w Stanach Zjednoczonych

Powieści Elżbiety Cherezińskiej ukażą się w Stanach Zjednoczonych

Przegląd

Wydawnictwo Tor, należące do grupy wydawniczej Macmillan, nabyło prawa do anglojęzycznego wydania powieści Elżbiety Cherezińskiej Harda i Królowa. Harda ukaże się w styczniu 2021 roku.

Pisarkę w ostatnich latach aktywnie wspierał Instytut Książki, promując jej dzieła w katalogu „Books from Poland” we Frankfurcie. Sama pisarka gościła zaś na stoisku Instytutu przy okazji targów książki Svet Knihy w Pradze.

Elżbieta Cherezińska, pisarka i teatrolożka, zadebiutowała opowieścią o łódzkim getcie Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum. Jest autorką cyklów Północna Droga i Odrodzone Królestwo (Korona śniegu i krwi, Niewidzialna korona oraz Płomienna Korona). Książki te stały się bestsellerami i zapewniły Elżbiecie Cherezińskiej czołową pozycję wśród autorów powieści historycznej.

Macmillan Publishers jest jedną z największych firm wydawniczych działających na globalnym rynku, która dysponuje szeroką gamą  książek dla dzieci i dorosłych we wszystkich kategoriach i formatach. Wiele z nich zdobywa znaczące nagrody. Tor jest najbardziej renomowanym wydawcą fantasy i science fiction na świecie. W swojej ofercie ma też szeroki wybór powieści historycznych i thrillerów, a także literaturę faktu.

 

za Instytut Książki

Kategorie: Wydarzenia