Circle Media Group (CMG) i Grupa CPI połączyły się

Przegląd

Circle Media Group – silny niezależny gracz na europejskim rynku poligraficzno-medialnym przejął lidera druku książek w Europie – Grupę CPI.

Przez połączenie obu grup zwiększy się ich zasięg i zapewni wszystkim klientom, niezależnie od wielkości, portfolio produktów spełniających wszystkie ich wymagania. Da również  możliwość skorzystania z dodatkowych usług w trybie online i offline po konkurencyjnych cenach.

Niektóre z rynków poligraficznych zmniejszają się, ale rośnie zapotrzebowanie na nowe inwestycje i postęp technologiczny. To przejęcie zwiększa zakres możliwości do dalszego inwestowania na przyszłość.

Holding będzie zatrudniać ponad 5000 pracowników, co czyni go największą niezależną europejską grupą w zakresie dostawy usług druku i  mediów. Będzie składał się z 26 drukarni w 10 krajach europejskich oraz placówki w USA.

Wspólnie dysponować będzie 135 maszynami drukującymi, z których 29 jest cyfrowych i będzie przetwarzał ponad 1 milion ton papieru rocznie.

Pierre-François Catté  CEO CPI: „Circle Media Group i CPI są firmami komplementarnymi i cieszę się, że CPI staje się częścią grupy CMG. Wspólnie będziemy rozwijać i wzmacniać działalność w zakresie druku książek w Europie. Zwiększamy szanse zatrudnienia i zapewniamy lepszą obsługę naszym klientom.”

CPI Moravia pozostaje drukarnią obsługującą polski rynek wydawniczy. Z pewnością konsolidacja grup pozwoli jednak na poszerzenie oferty.