Międzynarodowe Seminarium Translatorskie „Tłumacze bez granic” 2018

Międzynarodowe Seminarium Translatorskie „Tłumacze bez granic” 2018

Przegląd

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu zaprasza do nadsyłania zgłoszeń do udziału w Międzynarodowym Seminarium Translatorskim „Tłumacze bez granic”.

Jest to przedsięwzięcie cykliczne, realizowane każdego roku wspólnie przez Polski PEN Club i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W ostatnich latach odbyło się we Wrocławiu i Wojnowicach  kilka tygodniowych sesji seminarium z udziałem młodych tłumaczy literatury polskiej z Azerbejdżanu, Białorusi, Litwy, Rosji i Ukrainy oraz młodych tłumaczy polskich z białoruskiego, litewskiego, rosyjskiego i ukraińskiego.

W zajęciach seminarium biorą udział jako współprowadzący lub goście wybitni tłumacze z Polski i z innych krajów.

Seminarium  odbędzie się w dniach 30 września – 7 października 2018 roku w renesansowym Zamku Wojnowice koło Wrocławia i trwać będzie 7 dni. Weźmie w nim udział 15-16 młodych tłumaczy ( w wieku do 45 lat) z Europy Wschodniej, Środkowej i Zachodniej. Językiem wykładowym będzie język polski. Grono to pracować będzie wraz z wykładowcami z Polski i zagranicy.

 

Termin przyjmowania zgłoszeń: najpóźniej do 31 sierpnia 2018 roku. Uczestnicy Seminarium kwalifikowani będą na bieżąco, aż do wyczerpania puli miejsc. 

 

 

Szczegółowe informacje TUTAJ

 

Kategorie: Szkolenia