Ojciec Wojciech Prus podpisuje książkę „Dojrzała niedojrzałość”

Przegląd

Przez całą niedzielę 17 września po mszach świętych o. Wojciech Prus będzie na krużgankach poznańskiego klasztoru oo. Dominikanów podpisywał swoją najnowszą książkę „Dojrzała niedojrzałość”.

Książka mówi o przeżywaniu słabości i niedoskonałości, o tym, jak sami się z nimi obchodzimy i je przyjmujemy.

 

Dojrzałość to świadomość własnej niedojrzałości, swojej małości oraz co więcej – umiejętność proszenia o pomoc. Powierzając się z ufnością Bogu, widzimy, jak On nas przemienia. To jest klucz do wzrastania w przyjaźni z Bogiem.

Na kartach książki autor odkrywa przed nami nowe warstwy obrazów biblijnych, ukryte znaczenia, paradoksy i tajemnice słowa Bożego. Pokazuje Maryję otwartą na działanie Boga, odsłoniętą, gotową do bycia nieustannie prowadzoną, czyli taką, która dojrzewa. Prowadzi nas śladami Eliasza, Jonasza, Piotra i Jana, uczniów w drodze do Emaus, św. Pawła, a także ojców  pustyni, którym nieobce były głęboko skrywane emocje oraz rozterki związane z przeżywaniem własnych upadków i ograniczeń.

Wojciech Prus OP  niebanalny kaznodzieja, cierpliwy spowiednik. Kiedyś ekonom prowincji, później prezes Wydawnictwa W drodze, dziś duszpasterz lednicki. Wielbiciel Lecha Poznań, dobrej literatury i poezji – ostatnio szczególnie twórczości Zbigniewa Herberta. W wolnych chwilach uczy się rysunku i malarstwa, jeździ na nartach i rowerze, gra w tenisa. Pomimo różnych obowiązków wciąż stara się studiować Ojców Kościoła i pogłębiać swoją miłość do nich, która zaczęła się podczas rzymskich studiów patrologii.

 

Książka do nabycia tutaj: https://www.wdrodze.pl/opis,1430,Dojrzala_niedojrzalosc.html

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: W drodze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.