Uwaga Księgarze! SQN ogłasza Konkurs na ekspozycję książki MOJA LADY JANE

Przegląd

Szanowny Księgarzu,

czy chcesz spędzić niezapomniane chwile w zamkowym apartamencie?

Czy twój pracownik nie zasługuje na relaks?

Wydawnictwo SQN przygotowało konkurs z nagrodą – dwuosobowym trzydniowym pobytem w apartamencie na Zamku w Mosznej. Oceniamy najbardziej kreatywną ekspozycję książki Moja Lady Jane. Na zgłoszenia ze zdjęciami czekamy do 31.08.2017 pod adresem mailowym konkurs@mojaladyjane.pl

 

Regulamin konkursu dostępny u organizatora: Wydawnictwo SQN ul. Tyniecka 35 30-323 Kraków

Moja Lady Jane to powieść dla młodzieży z gatunku „historical fantasy”. Autorki (nazywają siebie „trzema lejdis”) przenoszą czytelnika w klimatyczny świat XVI–wiecznego Londynu, a dokładniej na dwór dynastii Tudorów, gdzie rozpoczyna się szalona gra o tron… Moja Lady Jane to prześmieszna, fantastyczna i romantyczna historia, którą trzeba poznać.

Skąd pomysł na książkę i napisanie historii od nowa? Lady Jane Grey żyła naprawdę i była nazywana „dziewięciodniową królową”, ponieważ tyle trwały jej rządy. Po wielu intrygach dworskich królowa została skazana na śmierć. Jednym z powodów była jej wiara – Jane miała nawrócić się na katolicyzm, jeśli nie, musiała… umrzeć. Lady Grey została ścięta w Tower Green na odosobnionej egzekucji, zarezerwowanej dla członków rodziny królewskiej. Do końca przekonywano ją, aby zmieniła swoją wiarę – królowa była jednak nieugięta. Ta poruszająca historia młodej dziewczyny zainspirowała autorki do stworzenia rewelacyjnego retellingu, w którym skrzy się od humoru i fantazji – Hand, Ashtion i Meadows chciały w ten sposób uhonorować waleczną Lady Jane Grey.

Jane, lat szesnaście, ma wyjść za mąż za kompletnie obcego faceta. Zostaje wmieszana w intrygę, której celem jest obalenie króla Edwarda. To jednak najmniejszy z problemów biednej Jane. Moja Lady Jane to nie tylko walka o tron, to też konflikt kościoła anglikańskiego z katolickim, to opowieść o miłości, oddaniu i szalonych przygodach trójki przyjaciół.
Do czego doprowadzi ta zwariowana gra?

Tudorowie spotykają “Monty Pythona”. Przygotujcie się na salwy śmiechu, tylko pereł nie pogubcie.

Tahereh Mafi, autorka bestsellera „New York Timesa”, cyklu Dotyk Julii

Książka skierowana głównie do kobiet, miłośniczek baśni, fantastyki, a także literatury New Adult.

Niezwykle pozytywny odbiór książki wśród zagranicznych czytelników – średnia spośród 13 tys. ocen na GoodReads to 4,13/5, a Amazon to 4,5/5, a na lubimyczytac.pl ocena 9/10

Świetne recenzje zagranicznej prasy – książka uznawana jest za odkrycie roku.

Tytuł dostępny od 19 lipca w Ateneum, Azymucie, FK Olesiejuk, L&L, Platonie, Remie i Super Siódemce

Moja Lady Jane

Autor: Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows

Cena okładkowa: 37,90 zł

Liczba stron: ok. 432

ISBN: 978-83-65836-18-2

Więcej informacji: http://www.wsqn.pl/ksiazki/moja-lady-jane/ 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: SQN

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.