Kolbus podsumowuje targi Interpack 2017: rosnące zainteresowanie rozwiązaniami do produkcji opakowań luksusowych

Przegląd

Przed stoiskiem firmy Kolbus stoją: Anna Moryson-Stolarczyk – prezes zarządu firmy Introzap i Markus Dammann – regionalny dyrektor sprzedaży firmy Kolbus na rynki Polski, Czech, Słowacji i Bliskiego Wschodu Fot.: Opakowanie

W dniach 4-10 maja br. w Düsseldorfie odbywała się kolejna edycja targów Interpack – najważniejszej na świecie imprezy wystawienniczej skierowanej do szeroko rozumianej branży opakowaniowej. Wśród wystawców po raz kolejny już pojawiła się firma Kolbus, która od kilku lat z powodzeniem wprowadza na rynek zaawansowane rozwiązania do produkcji opakowań luksusowych. Flagowym produktem w jej ofercie jest modułowy system BOXline, demonstrowany – z sukcesem – także podczas ubiegłorocznych targów drupa 2016. Na stoisku firmy Kolbus przez wszystkie dni targów odbywały się prezentacje wchodzących w jego skład linii produkcyjnych, w których wzięli udział także zwiedzający z Polski. W Düsseldorfie byli obecni przedstawiciele polskiego przedstawicielstwa marki Kolbus – firmy Introzap.

Mówi prezes zarządu Anna Moryson-Stolarczyk: „Segment opakowań luksusowych jest – obok rynku opraw książkowych – jednym z dwóch strategicznych obszarów, w jakich działa obecnie nasz partner handlowy – firma Kolbus. Stąd intensywne działania w tym kierunku, zarówno w kontekście rozwijania dedykowanych rozwiązań, jak też towarzyszącej temu otoczki marketingowej. Na tę drugą składa się m.in. obecność na najważniejszych imprezach targowych, takich jak drupa czy Interpack. Są one doskonałą okazją do spotkań z klientami z całego świata oraz do zaprezentowania szerokiej publiczności najnowszych osiągnięć technologicznych”.
Zwiedzający stoisko firmy Kolbus mogli wybierać spośród trzech przygotowanych o gościach targowych prezentacji. Pierwsza obejmowała urządzenia do wkładania magnesów i wklejania luster oraz moduł kompletowania. Na drugą składały się sztanca do wycinania wcześniej wyżłobkowanych rogów pudełek i urządzenie do formowania tych ostatnich. Trzecia uwzględniała linię do wytwarzania kompletnych pudełek. „Każda z nich zapewnia wysoką wygodę obsługi, wydajność, elastyczność i automatyzację przemysłowej produkcji opakowań luksusowych – podkreśla Anna Moryson-Stolarczyk. – Urządzenia wchodzące w skład linii BOXline, niezależnie od jej konfiguracji, umożliwiają produkcję opakowań luksusowych w trybie „na żądanie”, bez względu na docelowy nakład. Co niezwykle istotne, zmiana zlecenia jest tu realizowana poprzez proste przestawienie linii, a nie wymianę jej podzespołów. To z kolei zwiększa jej wydajność, sięgającą 40 gotowych pudełek w ciągu minuty”.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy Introzap, na targach pojawili się także przedstawiciele polskich przedsiębiorstw, poszukujący innowacyjnych, wysokowydajnych rozwiązań do produkcji i przetwarzania opakowań. „Gros z nich reprezentowała branże kosmetyczną i spożywczą – przyznaje Anna Moryson-Stolarczyk – choć nie zabrakło też reprezentantów innych sektorów rynkowych. Miło nam, że wiedza o ofercie Kolbus w zakresie rozwiązań do produkcji opakowań jest coraz bardziej powszechna, także wśród firm z Polski. Linia BOXline znalazła już pierwszych użytkowników w naszym kraju, cieszy się też coraz większą popularnością w innych zakątkach globu. Misją firmy Kolbus jest bycie jednym z liderów na rynku zaawansowanych rozwiązań do produkcji opakowań luksusowych i cel ten jest systematycznie realizowany”.

Tegoroczna edycja targów Interpack przyciągnęła, jak wynika z informacji samego organizatora, nieco mniej osób niż trzy lata temu – odwiedziło je ponad 170 tysięcy osób. Jednak, co podkreślano w komunikatach podsumowujących wystawę, wzrósł jednocześnie odsetek osób decyzyjnych. Odnotowano też rekordową liczbę 2865 wystawców.

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Kolbus

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.