10. edycja konkursu PIK-owy Laur

Przegląd

Szanowni Państwo, z największą przyjemnością ogłaszamy start 10. edycji konkursu PIK-owy Laur. Niezmiennie od 12 lat nagradzamy dziennikarzy za promocję książek i czytania w mediach. Kandydatury do nagród mogą wysyłać wszyscy zainteresowani: instytucje kulturalne, bibliotekarze, księgarze, wydawcy, a wreszcie przede wszystkim sami czytelnicy. W związku z coraz większą popularnością portali, blogów i vlogów internetowych wprowadzamy nową kategorię nagrody: “Najciekawsza prezentacja książki i promocja czytania w internecie”. Tym samym w tym roku zapraszamy do zgłaszania kandydatur do trzech kategorii :

1. „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach drukowa-nych”
2. „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizu-alnych”
3. „Najciekawsza prezentacja książki i promocja czytania w internecie” (nowa kategoria 10.edycji konkursu)

Nie zmienia się jednak fakt, że interesują nas wszelkie formy popularyzacji książki we wszystkich rodzajach mediów masowych: w prasie, radiu, telewizji i internecie.

Zgłoszenia konkursowe przyjmujemy do 31 lipca 2017 r. Należy je przysyłać na adres e-mail: biuro@pik.org.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Polska Izba Książki, ul. Oleandrów 8, 00-629 Warszawa, z dopiskiem “PIK-owy Laur”. W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje:

1. imię i nazwisko osoby zgłaszanej do nagrody lub nazwę programu

2. uzasadnienie dla zgłoszenia kandydatury, wskazanie osiągnięć, szczególnych wartości danej działalności, względnie programu

3. dane osoby zgłaszajacej: imię i nazwisko, adres, firmę.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 27 października podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

do pobrania:

10. edycja konkursu PIK-owy Laur – ogłoszenie startu

Regulamin konkursu

 

W ramach konkursu przewidziana jest ponadto Nagroda Specjalna, jako wyróżnienie za szczególną działalność na rzecz promocji czytelnictwa.
Spośród zebranych kandydatur wyłanianych jest po trzech nominowanych w każdej kategorii, którzy podawani są do publicznej wiadomości.

 

Wirtualny Wydawca objął wydarzenie Patronatem Medialnym.

Kategorie: Nagrody
Tagi: PIKowy Laur

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.