„Gdy rodzice byli dziećmi” wydawnictwa MAC Edukacja na Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017

Przegląd

Festiwal Literatury dla Dzieci wiosną tego roku odwiedzi Warszawę (16 – 21 maja), Gdańsk (30 maja – 3 czerwca) i Kraków (6 – 11 czerwca) a jesienią odbędzie się w Poznaniu (3-7 października). MAC Edukacja dołączyło do inicjatywy i stworzy specjalną strefę dla przechodniów, która zabierze uczestników w sentymentalną wycieczkę w przeszłość.

Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 jest już czwartą edycją tej uwielbianej przez dzieci i rodziców imprezy. Jest to także największe tego typu wydarzenie w Europie. W tym roku w programie festiwalu znajdą się m.in. wieczorne czytanki, spektakle teatralne, gry miejskie oraz wystawy.

Jedną z niespodzianek FLDD jest specjalna strefa dla przechodniów, która dla dorosłych będzie sentymentalną wycieczką w przeszłość, a dla dzieci inspiracją do alternatywnego sposobu spędzania czasu. Punktem wyjściowym eventu jest seria książek Gdy rodzice byli dziećmi wydawnictwa MAC Edukacja. Seria składająca się z 6 książek przeznaczona jest dla dzieci, ich rodziców… i rodziców rodziców! W każdej książce dzieci znajdą naklejki, elementy do wycięcia i złożenia, wiele ciekawostek, quizy, labirynty i krzyżówki. W publikacjach została zawarta również interesująca treść, która pomoże dzieciom poznać minione czasy i nawiązać bliską relację z rodzicami i dziadkami – będą oni mieli niezwykłą okazję, by powspominać swoje dziecięce lata. Dzieci dowiedzą się dlaczego kiedyś przed sklepami ustawiały się gigantyczne kolejki, czym ozdabiano choinki na święta i dlaczego pomarańcze były tak atrakcyjne. Dotychczas MAC Edukacja wydała 4 części serii Gdy rodzice byli dziećmi: Jesień, Zima, Gry i zabawy oraz Modele. Przed nami premiery jeszcze dwóch tytułów: Wiosna oraz Lato.

Organizatorzy w specjalnie przygotowanej strefie przygotowali szereg atrakcji, które nikomu nie pozwolą się nudzić. Dzieci będą mogły zagrać w kapsle, gumę, państwa i miasta czy bierki. W chwili wytchnienia będzie można spróbować wody z saturatora, a kartki wymienić na książki wydawnictw MAC Edukacja oraz Dwukropek. To i więcej już 03.06.2017 w Gdańsku na Placu Heweliusza.

Nie sztuka powiedzieć: uczmy dzieci miłości do literatury. Sztuką jest przekuć to w czyn, zwłaszcza teraz, gdy stara poczciwa książka musi rywalizować z bezlikiem urządzeń, o których nie śniło się filozofom. I Gutenbergowi też – wyjaśniają organizatorzy festiwalu.

Cel FLDD jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. W tym roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki będzie towarzyszyć nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej. Jak się okaże, zapominania zupełnie niesłusznie.

Na wszystkie wydarzenie festiwalowe wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. A te ruszą w Światowym Dniu Książki, czyli 23 kwietnia. Wówczas zostanie również ogłoszony dokładny program wydarzeń.

Więcej informacji na stronie fldd.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/FestiwalLiteraturyDlaDzieci, www.facebook.com/maedukacja, www.facebook.com/wydawcadwukropek

  

Tagi: Grupa MAC

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.