Wojciech Mecwaldowski na Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu

Przegląd

Aktor Wojciech Mecwaldowski jest kolejną, po Izie Kunie i Jacku Fedorowiczu, gwiazdą, która potwierdziła swój udział w 6. edycji Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu. 22 kwietnia 10 polskich sław czytać będzie fragmenty książek 10 współczesnych autorów w 10 fantastycznych miejscach Nadodrza.

Europejska Noc Literatury, organizowana od 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, na stałe już wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu i nieodmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników – w 2016 roku, w związku z ogromną frekwencją na czytaniach, odbyły się dwie odsłony projektu: 23 kwietnia edycja specjalna dedykowana twórczości Williama Szekspira w 400. rocznicę śmierci, a 19 czerwca – dogrywka na zielonych terenach Wielkiej Wyspy.

– Podczas szóstej edycji Europejskiej Nocy Literatury po raz drugi zaprosimy uczestników na spacer poza ścisłe centrum miasta: tym razem do znanych i mniej znanych zakątków wrocławskiej dzielnicy Nadodrze – mówi Katarzyna Janusik, koordynatorka projektu. Czytania odbędą się w godzinach 17:00-22:00, a ich tematem przewodnim będzie szeroko rozumiana natura.

Tegoroczna edycja ENL będzie elementem obchodów zakończenia kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO – dzień później, 23 kwietnia, miasto przekaże ten tytuł stolicy afrykańskiej Gwinei, Konakry.

Organizatorem ENL jest Biuro Wrocław 2016. 

Nazwisko kolejnego czytającego poznamy w przyszłym tygodniu, a pełny program wydarzenia na początku kwietnia.

Więcej informacji: www.wroclaw2016.pl/enl

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.