Jak oni piszą? Otwarte Wydarzenie o Pisaniu

Jak oni piszą? Otwarte Wydarzenie o Pisaniu

Przegląd

W najbliższą sobotę (8 kwietnia) w Pauza in Garden o godz. 19.00, odbędzie się drugie z cyklu „Otwarte Wydarzenie o Pisaniu”. W programie m.in. spotkanie z Aleksandrą Zielińską, nominowaną do Nagrody Conrada autorką dwóch powieści wydanych w W.A.B. oraz Ahsanem Ridha Hassanem – absolwentem pierwszej edycji Kursu Kreatywnego Pisania. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Zeszłoroczna edycja wydarzenia była ogromnym sukcesem. – „Wymarzyłam sobie duże otwarte spotkanie, podczas którego osoby już piszące będą opowiadały o swoim pisaniu: o przeszkodach, które musiały pokonać i przekonaniach, które musiały zmienić” – mówi organizatorka wydarzenia Maria Kula prowadząca Kursy i Warsztaty Kreatywnego Pisania.

Podczas sobotnich warsztatów po raz kolejny głos zabiorą osoby, które piszą z serca, z głębi siebie, wkładając w swoją twórczość maksymalną ilość energii, wbrew wszystkim przeciwnościom. Dzięki temu spotkanie może stać się inspiracją i motywacją dla wszystkich, którzy już piszą i oczywiście okazją do poznania osób, z którymi dzielimy pisarską pasję.

W programie m.in.:

  • Dyskusja z debiutantami – młodymi pisarzami, którym udało się wydać powieści w dużych wydawnictwach. O blaskach i cieniach debiutu, o tym jak wygląda współpraca ze znanym wydawcą bez lukru opowiedzą: Aleksandra Zielińska, nominowana do Nagrody Conrada autorka dwóch powieści wydanych w W.A.B. (Przypadek Alicji, Bura i szał) oraz Ahsan Ridha Hassan (Trupojad i dziewczyna), absolwent pierwszej edycji Kursu Kreatywnego Pisania organizowanego przez Kraków Miasto Literatury UNESCO, który ma na swym koncie współpracę z trzema wydawcami.
  • Czytanie fragmentów książek napisanych przez absolwentów tegorocznej Szkoły Pisania Powieści prowadzonej przez Marię Kulę. Braw i wsparcia będą potrzebować: Błażej Cepil, Paulina Jóźwik, Ola Błaszczyk, Iza Janiszewska, Małgosia Baka, Maciek Maruszczak i Monika Liga
  • Rozmowa z Joanną Nałęcz poświęcona pisaniu własnej powieści po latach pracy jako tłumacz literatury, czyli jak napisać własną historię, która po prostu do Ciebie przychodzi i nie możesz jej powiedzieć „nie”.
  • Dyskusja z absolwentkami kursów pisania, które podzielą się swoimi wrażeniami o samodzielnym pisaniu po kursach. Jak bowiem wprowadzić w praktykę zdobytą wiedzę o pisaniu? Jak nie stracić motywacji po zakończeniu ostatnich zajęć? Czy pisanie zmienia coś w życiu?  O swoich doświadczeniach opowiedzą Anna Bąk i Alina Krzemińska.

 

Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne. Więcej szczegółów: na Facebooku

 

 

za miastoliteratury.pl

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.