Louise Doughty „MROCZNY ZAUŁEK”!

Przegląd

 

Po części thriller psychologiczny, po części dramat sądowy, Mroczny zaułek to mroczna, błyskotliwa i bez wątpienia seksowna powieść autorstwa wielokrotnie nagradzanej pisarki Louise Doughty.

Yvonne Carmichael ciężko pracowała, by zrealizować swoje ambicje i marzenia. Zrobiła zawrotną karierę w dziedzinie genetyki, ma piękny dom, udane małżeństwo i dwójkę dorosłych dzieci. Jej ułożone życie wywraca się do góry nogami, gdy pewnego dnia w Pałacu Westminsterskim ulega urokowi nieznajomego, fascynującego mężczyzny. Wybucha między nimi gwałtowny i namiętny romans, kontynuowany w mrocznych zaułkach Londynu, a Yvonne ryzykuje utratę wszystkiego, co miało dla niej jakąkolwiek wartość. Początkowo wierzy, że uda jej się oddzieli sekretny związek od codziennego życia, jednak brutalny akt przemocy, którego ofiarą pada na uniwersyteckim przyjęciu, krzyżuje jej plany i sprawia, że kobieta wpada w wir kłamstw i zbrodni. Gdy trafi na salę sądową, oskarżona o współudział w morderstwie, będzie musiała odtworzy historię romansu, który doprowadził do jej zguby, i stawi czoła konsekwencjom swoich impulsywnych decyzji.Mroczny zaułek to nie tylko psychologiczny thriller, lecz także wnikliwa analiza wartości, wedle których żyjemy, oraz podejmowanych przez nas wyborów.

Doughty snuje misterną opowieść o zdradzie, zbrodni, seksie i kłamstwach, która będzie trzyma czytelników w napięciu do ostatniej strony.

Zagraniczne recenzje:
Niepokojąca, przenikliwa i porywająca lektura. – Daily Mail
Doughty potrafi wspaniale snuć opowieść i budować napięcie.The Times
Kiedy już zaczniesz czytać, nie będziesz mógł się oderwać od lektury. Wspaniała. – Helen Dunmore

O autorce:
Louise Doughty jest uznaną brytyjską pisarką i dziennikarką, autorką ośmiu powieści. Przetłumaczony na ponad dwadzieścia języków bestseller Mroczny zaułek to siódma pozycja w jej dorobku, wyróżniona m.in. przez Richard & Judy Book Club, dzięki której Doughty znalazła się na listach finalistów nominowanych do Specsavers National Book Awards Crime & Thriller of the Year oraz CWA Ian Fleming Steel Dagger, jak również trafiła na długą listę książek nominowanych do nagrody Not the Booker Prize dziennika The Guardian. Jest krytykiem i komentatorką kultury dla brytyjskich oraz zagranicznych gazet i regularnie

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.