Brandon Sanderson ­– jakiego nie znacie

Przegląd

Alcatraz to chłopak z niesamowitym talentem… do psucia wszystkiego. Czy zdoła wyrwać świat z łap tajemniczych i mrocznych Bibliotekarzy?

Piasek Raszida” to pierwszy z pięciu tomów serii „Alcatraz kontra Bibliotekarze” światowej sławy autora znanego w Polsce do tej pory głównie z high fantasy – Brandona Sandersona. Cała saga ukaże się nakładem Wydawnictwa IUVI.

Alcatraz Smedry nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje paczkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Prezent zostaje jednak niemal natychmiast skradziony.

To uruchamia lawinę zdarzeń, które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy walczącej przeciwko Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom zdobyć władzę absolutną. Alcatraz musi ich powstrzymać… uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talent do bycia wyjątkową ofiarą losu…

Książki z serii „Alcatraz kontra Bibliotekarze” to powieści pełne dobrego humoru, które będą bawiły każdego czytelnika bez względu na wiek. Acatraz jest narratorem sarkastycznym, pozbawionym złudzeń i bardzo samokrytycznym: napisał książkę, by udowodnić, że wbrew obiegowej opinii nie jest bohaterem, ale nieudacznikiem oraz tchórzem. Rewizjonistyczne dzieło trzymamy właśnie w rękach. Pełno tu magicznych artefaktów, absurdalnych sytuacji i humoru kojarzącego się trochę z Terrym Pratchettem, a trochę z Monty Phytonem.

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo IUVI | Format: 135 x 205 mm | s. 312 | Seria: „Alcatraz kontra Bibliotekarze” |
Cena: 29,90 zł | ISBN 978-83-7966-029-2 | Data premiery: 15.02.2017 | Wiek 12+

Książka do kupienia w Ateneum: http://ateneum.net.pl/pozycja.php?id=226988

 

Wydawnictwo IUVI jest patronem konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Kategorie: Literatura
Tagi: Ateneum, IUVI

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.