Rusza druga edycja Nagrody Literackiej „Juliusz″

Przegląd

Samorząd Rybnika ogłosił drugą edycję Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” .

Do pierwszego konkursu zgłoszono 102 tytuły z całego kraju, a  Juliusza po raz pierwszy przyznano w październiku 2016 r. podczas 47. Rybnickich Dni Literatury. Otrzymał ją wydany w 2015 r. esej biograficzny o awangardowej artystce, jednej z prekursorek modernizmu, Katarzynie Kobro pt. Kobro. Skok w przestrzeń autorstwa Małgorzaty Czyńskiej.

Można już wskazywać propozycje do drugiej edycji nagrody. Termin zgłoszeń upływa 23 lutego 2017 r. W pierwszym etapie kapituła wytypuje pięć nominacji do nagrody, ogłaszając je w drugim kwartale roku. W drugim etapie konkursu spośród nominowanych wybrany zostanie laureat.

Zgodnie z regulaminem konkursu publikacje kandydujące do „Juliusza″ mogą zgłaszać wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także wydawnictwa, osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim i członkowie Kapituły. Data pierwszego wydania zgłaszanej książki musi mieścić się między 1 stycznia a 31 grudnia 2016 r.

Laureatem może być tylko jedna książka, za którą przyznana zostaje statuetka „Juliusza″ oraz nagroda 40 tys. zł. W przypadku książki autorstwa kilku twórców nagroda dzielona jest w równych częściach.

 

źródło PAP

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.