GODZINY M. Cunninghama w nowej okładce trafiają do księgarń

Przegląd

Najgłośniejsza powieść Michaela Cunninghama Godziny, która otrzymała Nagrodę Pulitzera i PEN/Faulkner Award. Film Godziny na podstawie książki został nagrodzony Złotym Globem, a grająca rolę Virginii Woolf Nicole Kidman zdobyła Oscara. Powieść trafia dzisiaj do księgarń w nowej okładce.

Godziny to głęboko poruszająca, przepełniona namiętnościami powieść inspirowana życiem i twórczością Virginii Woolf.  Cunningham umieścił jej akcję na przemian w różnych okresach XX wieku. Losy dwóch głównych bohaterek – Clarissy Vaughan i Laury Brown – splata z wątkami zaczerpniętymi z życiorysu pisarki. 
Clarissa, mieszkanka współczesnego Nowego Jorku, nazwana przez mężczyznę, którego kocha, panią Dalloway, jest wydawcą. Laura – gospodynią domową uwięzioną w dusznym, beznamiętnym małżeństwie. Obie szamoczą się między pragnieniem miłości a wpojonymi zasadami, między nadzieją a rozpaczą. Próbują odnaleźć radość życia na przekór temu, czego oczekują od nich przyjaciele, kochankowie, rodzina.

Michael Cunningham uznawany jest za jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego powieści: Godziny, Dom na krańcu świata, Z ciała i z duszy, Wyjątkowe czasy, Nim zapadnie noc, Królowa śniegu oraz zbiór wyrafinowanych opowieści dla dorosłych, na nowo interpretujących historie znane z dzieciństwa, zatytułowany Dziki łabędź i inne baśnie.

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.