Avargraf i maszyny używane

Przegląd

Firma Avargraf – od wielu lat dostarczająca maszyny i materiały dla branży poligraficznej – jest jednym z liderów również w zakresie dostaw sprzętu używanego, w szczególności urządzeń introligatorskich. Niezależnie od maszyn nowych, jakie oferuje od wielu lat, sprzęt używany z portfolio tego dostawcy cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem.

Maszyny używane z oferty firmy Avargraf znajdują swoich odbiorców głównie wśród klientów, którzy ze względu na swoje możliwości finansowe oraz rodzaj działalności poligraficznej kupują raczej maszyny z drugiej ręki i ta tendencja – jak podaje dostawca – wydaje się utrzymywać. Firma zauważa również w ostatnim czasie wyraźne podwyższenie wymagań klientów odnośnie urządzeń, a dokładniej – ich możliwości w relacji do ceny. Klienci oczekują bowiem coraz lepszych i młodszych maszyn używanych w jak najniższej cenie.

Od ponad 25 lat zajmujemy się sprzedażą maszyn introligatorskich i w tym zakresie się specjalizujemy – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. – Obok maszyn nowych różnych producentów, staramy się posiadać w swoim portfolio szeroką ofertę maszyn używanych, w których sprzedaży pośredniczymy. Część z nich pierwotnie kupowana była za naszym pośrednictwem u dostawców zagranicznych jako maszyny nowe. Czynimy tak przede wszystkim z myślą o klientach – by mieli oni duży wybór i możliwość szybkiego znalezienia odpowiedniej dla swoich potrzeb maszyny”.

Obecnie w salonie wystawowym firmy Avargraf w Warszawie można oglądać prezentacje używanych krajarek niemieckiej firmy Perfecta. Są one znane na polskim rynku ze względu na swoją niezawodność, precyzję cięcia oraz prostotę obsługi i bezpieczeństwo. Dostępne są wśród nich m.in.: krajarka Perfecta 76 UC z 2006 roku o długości cięcia 760 mm, wyposażona w proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi sterowanie komputerowe w wersji UC, z czytelnym ekranem LCD. Umożliwia ona całkowicie automatyczną pracę. Klienci mogą również zapoznać się tu z linią składającą się z podnośnika stosu, utrząsarki wyposażonej w wałek do wyciskania powietrza ze stosu oraz krajarki Perfecta 92 HTVC z 2007 roku, o długości cięcia 920 mm. Jest ona wyposażona w zawansowany komputer HTVC, pozwalający na wizualizację programu cięcia.

Demonstrowane przez Avargraf urządzenia zostały przygotowane do pracy przez doświadczonych pracowników serwisu tej firmy. Warto również dodać, że serwis Avargraf jest jednocześnie jedynym autoryzowanym serwisem firmy Perfecta w Polsce. Dzięki temu przyszli użytkownicy krajarek nabytych u tego dostawcy mają jednocześnie pewność, że maszyny te zostały przygotowane przez regularnie szkolonych serwisantów, z użyciem oryginalnych części zamiennych, które – jak zapewnia firma – posłużą przez długie lata.

Aby zaspokajać nawet najbardziej wyszukane potrzeby naszych klientów, niejednokrotnie intensywnie i długo poszukujemy odpowiedniej maszyny. Zespół naszych przedstawicieli handlowych oraz pracowników serwisu zawsze służy wsparciem technicznym i pomocą w załatwianiu wszelkich formalności związanych z transakcją oraz transportem maszyny – mówi Sławomir Kugaudo. – Zdarza się również, że maszyna dostępna jest „od ręki” i jest to możliwe dzięki naszej stałej, wieloletniej współpracy z drukarniami. Znamy potrzeby naszych klientów i kiedy na rynku pojawia się poszukiwana przez zleceniodawców maszyna – reagujemy natychmiast”.

Urządzenia z oferty Avargraf (w tym wspomniane krajarki) można testować w siedzibie firmy w Warszawie przy ul. Gawota 2D. Zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt – tel. 22 3313333 – w celu umówienia spotkania.

Kategorie: Poligrafia
Tagi: avargraf

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.