RZECZYWISTOŚĆ WCIĄGA BARDZIEJ NIŻ FIKCJA

Przegląd

RZECZYWISTOŚĆ WCIĄGA BARDZIEJ NIŻ FIKCJA

Wydawnictwo Poznańskie od kilkudziesięciu lat cenione jest za bogatą ofertę publikacji naukowych i popularnonaukowych, głównie z zakresu historii.

Kierując się przekonaniem, że historia dzieje się również tu i teraz, na początku czerwca 2016 roku wydawnictwo otworzyło się na tematy współczesne, oddając w ręce czytelników książki z serii reporterskiej.

Tytułami, które inicjują nowy cykl Wydawnictwa Poznańskiego są: „Punkty zapalne” Michała Larka i Jerzego Borowczyka, będące zbiorem przejmujących rozmów o drżącym w posadach współczesnym świecie, wyróżnione przez Amnesty International „Morderstwo w Himalajach” autorstwa Jonathana Greena, zdobywcy wielu prestiżowych nagród, i „Polowanie na Escobara” Marka Bowdena, nagradzanego dziennikarza i autora słynnego „Helikoptera w ogniu”.

Na przyszły rok wydawnictwo zaplanowało publikację kolejnych reportaży, między innymi: poruszającej historii o mieszkankach krajów arabskich walczących o swoje prawa – „Excellent Daughters: The Secret Lives of Young Women Who Are Transforming the Arab World” autorstwa Katherine Zoepf, reportażu „Ice Diaries: An Antarctic Memoir” Jeana McNeila, który w swojej książce snuje fascynującą opowieść o Antarktyce, oraz książki Gordona Stainfortha „Fiva: An Adventure That Went Wrong”, będącej historią dwóch nastoletnich braci, którzy podczas ryzykownej wspinaczki na najwyższą ścianę górską w Europie musieli spojrzeć śmierci w oczy. Reportaż Gordona Stainfortha znalazł się w ścisłym finale Boardman Tasker Award for Mountain Literature 2012. Poza reportażami zagranicznymi wydawnictwo ma również w planach publikację reportaży polskich autorów.

Dział reportaży Wydawnictwa Poznańskiego, podobnie jak jego dział historyczny, budowany jest z pasją oraz z dbałością o rzetelność pisarską i różnorodność podejmowanych tematów. Seria ta powstała z myślą o czytelnikach, którzy nie są obojętni na problemy współczesnego świata i chcą być świadkami wydarzeń tworzących historię. Hasłem przewodnim dla tworzenia serii jest przekonanie, że rzeczywistość wciąga bardziej niż fikcja.

punkty  morderstwo  escobar

Kategorie: Historia, Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.