Raymond Khoury w Polsce!

Przegląd

Raymond Khoury w Polsce!

Raymond Khoury, autor międzynarodowych bestsellerów, a także uznany scenarzysta, producent filmowy i telewizyjny, podczas swojej wizyty w Polsce odwiedzi Warszawę 27.10 – 28.10  

i Kraków, gdzie będzie gościem Międzynarodowych Targów Książki w dniach 29.10 – 30.10

khouryRAYMOND KHOURY

Urodził się w Bejrucie, ale z powodu wojny domowej toczącej się w Libanie od 1975 do 1990 roku nastoletnie lata spędził w Rye w Nowym Jorku. Tam też skończył szkołę średnią. Na czas studiów powrócił do rodzinnego kraju, gdzie ukończył architekturę na American University od Beirut. Krótko po uzyskaniu dyplomu musiał jednak znów wyjechać z Libanu – w lutym 1984 roku przedstawiciele Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych ewakuowali go z kraju na pokładzie śmigłowca Chinook. Obecnie mieszka w Londynie z żoną i dwiema córkami.

Podczas studiów w Bejrucie zilustrował kilka książek dla dzieci dla Oxford University Press. Przez jakiś czas pracował w niedużym biurze architektonicznym w Londynie, potem zdecydował, że przeniesie się do Francji i podejmie studia na European Institute of Business Administration (INSEAD). Po ich ukończeniu pracował w Londynie jako bankier inwestycyjny, a ta, wydawałoby się, zupełnie niezwiązana z jego obecnym zajęciem ścieżka kariery sprawiła, że zainteresował się pisaniem.

Zaczynał od scenariuszy, które szybko zostały dostrzeżone i docenione przez krytyków. Jako autor znany jest jednak najlepiej ze swoich powieści. Pierwsza z nich, Ostatni templariusz, dostała się na szczyty większości międzynarodowych list bestsellerów, a pierwsze miejsce listy „The New York Times” najlepiej sprzedających się książek w twardej okładce okupowała przez ponad trzy miesiące. Równie entuzjastycznie zostały przyjęte kolejne jego książki: Sanktuarium, Znak, Zbawienie templariuszy i Diabelski eliksir. Khoury jest uznanym scenarzystą, m.in. przebojowego serialu BBC Tajniacy oraz Budząc zmarłych oraz producentem filmowym i telewizyjnym. Wszystkie jego powieści ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

image003

Decydująca rozgrywkanajnowsza książka Raymonda Khoury’ego!

Premiera: 14 września 2016

decydujaca-rozgrywkaDr Ralph Padley, wybitny naukowiec, jest umierający. Mężczyzna od lat skrywa mroczny sekret, który, jeżeli wyjdzie na jaw, może mieć fatalne skutki. W obliczu nieuniknionego końca Padley wie, że ma ostatnią szansę, by tak pilnie strzeżona tajemnica nareszcie ujrzała światło dzienne. Na jego drodze stają jednak bardzo wpływowi ludzie, którzy zrobią wszystko, aby zamknąć mu usta.

Tymczasem agent specjalny FBI Reilly od miesięcy szuka mężczyzny, który porwał jego pięcioletniego syna. Poszukiwany jest jak duch – to urzędnik bez nazwiska i tożsamości, chroniony przez CIA, który na dodatek może mieć powiązania z ojcem Reilly’ego. Reilly − obserwowany, manipulowany i wrobiony w przestępstwa, których nie popełnił – musi uciekać. Musi też odkryć prawdę na temat swojej przeszłości.

Aby chronić rodzinę zaryzykuje wszystko i ujawni tajemnice, które wstrząsną całym krajem. Tylko czy zdąży to zrobić, zanim go dopadną?

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.