Krótka historia filozofii. Filozofia pełna humoru

Przegląd

 Krótka historia filozofii

Filozofia pełna humoru

 Krotka historia Filozofii.cdr

Dzięki fascynującej książce pt. Krótka historia filozofii poznamy wielkich myślicieli Zachodu i najciekawsze idee dotyczące świata i tego, jak w nim żyć. W czterdziestu krótkich rozdziałach Nigel Warburton,  jest przewodnikiem po najważniejszych ideach, które pojawiły się w dziejach filozofii.

 

Autor za pośrednictwem nowej publikacji Wydawnictwa RM opowiada frapujące, często wręcz kuriozalne historie z życia największych filozofów. Począwszy od tych, którzy działali w antycznej Grecji i debatowali na temat wolności i duszy, aż po kontrowersyjnego współczesnego myśliciela Petera Singera, rozważającego najbardziej niepokojące filozoficzne i etyczne problemy naszych czasów. Prześledzimy historię ludzkich przemyśleń na temat rzeczywistości i kondycji człowieka.

 

Warburton sprawia, że filozofia staje się zrozumiała i przystępna, a nawet pełna humoru. Autor inspiruje do myślenia, dyskusji, argumentowania i stawiania pytań. Krótka historia filozofii prezentuje jak w kalejdoskopie historię ludzkich rozważań na temat rzeczywistości i zachęca wszystkich, by włączyli się do dyskusji.

 

Patronat medialny nad publikacją sprawuje TVP Historia, Radio Kampus, magazyn Świat na dłoni oraz Świat Elit, a także portal internetowy www.historia.org. Książka dostępna jest na stronie Wydawnictwa RM (www.rm.com.pl) oraz w księgarniach.

Kategorie: Edukacja
Tagi: RM

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.