Wikingowie. Wojownicy Północy

Przegląd

Wikingowie. Wojownicy Północy.

Drogi Wikingów

Wikingowie.cdr

Wikingowie zapisali się na kartach historii. Od VIII do XI wieku przemierzali całą Europę – napadali, eksplorowali i kolonizowali – a swoją obecność zaznaczyli nawet na Rusi i w Bizancjum. Mimo że cieszyli się sławą wspaniałych wojowników, niewiele wiemy o ich umiejętności wojaczki.

Philip Line, przygotowując tę naukową i niezmiernie interesującą pracę o czasach wikingów, korzystał z licznych dokumentów – kronik, sag i poematów – oraz najnowszych odkryć archeologicznych, aby opisać, jak wikingowie i ich wrogowie z północnej i zachodniej Europy byli zorganizowani i przygotowani do wojny. Badaniami objął obszar Skandynawii, Wysp Brytyjskich, Imperium Karolińskiego i królestw będących jego spadkobiercami, a także wschodniego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Przedstawił aktualną poglądy historyków na temat podejścia wikingów do przemocy i ich metod walki. Ta lektura zainteresuje wszystkich, którzy pragną zrozumieć, jak działali wikingowie i jak tyle osiągnęli w średniowiecznej Europie.

Autor rozpatrywał działania wojenne na tle historii tamtej epoki i przeanalizował powody, który pchały wikingów do walki. Przede wszystkim jednak przyjrzał się praktycznym aspektom prowadzenia wojny w tamtych czasach. Przedstawił przebieg kampanii i najazdów oraz przeanalizował cele wikingów, ich strategie i sposoby przemieszczania się. Zrekonstruował bitwy morskie i lądowe tamtej epoki, wykorzystując wszelkie dostępne dowody, aby wniknąć w charakter ówczesnej walki.

W tej fascynującej książce Philip Line starał się rozwiać popularne mity o wikingach i błędne wyobrażenia o ich podejściu do walki.

Patronat medialny nad książką pt. ,,Wikingowie. Wojownicy Północy” sprawuje Gazeta Olsztyńska, portal internetowy www.kultura.wm.pl oraz www.orientacja.pl. Pozycja dostępna jest na stronie internetowej Wydawnictwa RM www.rm.com.pl oraz w księgarniach w cenie 34,90 zł.

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie: Historia
Tagi: RM

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.