Słodka nowość w serii Samo Sedno – „Zdrowe słodkości” Katarzyny Maciejko-Zielińskiej!

Przegląd

Słodka nowość w serii Samo Sedno – „Zdrowe słodkości” Katarzyny Maciejko-Zielińskiej!

 zdrowe_slodkoscifront_3d_555px_szer

100 smakowitych pomysłów na łakocie, którymi można zajadać się bez wyrzutów sumienia

 

Zdrowe słodkości to wyjątkowa książka kulinarna dla amatorów słodyczy, którzy dbają o zdrowie i sylwetkę. W książce czytelnik znajdzie aż 100 łatwych przepisów na śniadania, przekąski, obiady i kolacje ze świeżych owoców, bakalii i zbóż – bez białego cukru, białej mąki i przetworzonych tłuszczów.

Dodatkowe wskazówki pozwolą zmodyfikować przepis wedle własnego gustu i przygotować ulubioną wersję wybranej potrawy. Komentarze do każdego dania wyjaśniają korzystne dla zdrowia działanie produktów użytych w danym przepisie, a autorskie, kolorowe zdjęcia inspirują do słodkiego eksperymentowania w kuchni i dbałość również o wizualną stronę dań, zgodnie z założeniem, że je się także oczami.

Słodkości na bazie naturalnych, odżywczych składników można przygotowywać codziennie i bez wyrzutów sumienia podawać również małym niejadkom, których przekonują tylko łakocie – przy okazji wzbogacając ich dietę o wartościowe elementy.

slodkibaner

A już niedługo w Warszawie będzie okazja przekonać się na własne oczy (i na własnym podniebieniu!), że „odchudzanie” słodyczy może być proste i odbywać się bez straty dla walorów smakowych. Samo Sedno oraz klubokawiarnia Jaś i Małgosia zapraszają wszystkich miłośników deserów na spotkanie autorskie, które odbędzie się 25.09 o godz. 17:00 w klubokawiarni Jaś i Małgosia przy Alei Jana Pawła II 57 w Warszawie. W programie prelekcja autorki o zdrowych zamiennikach w kuchni, a w kawiarnianym menu… wybrane dania z książki. Serdecznie zapraszamy! Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku.

O autorce:

Katarzyna Maciejko-Zielińska – fotografka kulinarna i blogerka. Od 5 lat z powodzeniem prowadzi blog Slodkiefantazje.pl, na którym dzieli się słodkimi przepisami na smakowite słodkości. W kuchni kieruje się zasadą, że wspólne gotowanie i spożywanie posiłków zacieśnia więzi między ludźmi, a dzieciom gwarantuje ciepłe wspomnienia.

 

Cena: 44,90 zł

ISBN: 978-83-7788-776-9

Format: 17 x 24,4 cm

Samo Sedno, Warszawa 2016

 

Więcej informacji: www.SamoSedno.com.pl

Samo Sedno jest również na facebooku: www.facebook.com/SamoSedno

 

 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.