Intrygujące karty historii Kościoła

Przegląd

inkwizytor_03_Q02Historia nie jest zbiorem faktów i dat. To przede wszystkim fascynująca opowieść, której nieraz blisko do kryminału.

Tomasz Gałuszka OP okiem wytrawnego badacza przygląda się najtrudniejszym kartom dziejów Kościoła i podważa tradycyjne ujęcia. A jego opowieść wciąga bardziej niż „Gra o tron”.

 

Jak mówi sam autor, jest to książka dla miłośników historii trudnych, biografii pogmatwanych, kryminologii i opowieści z krypty.

Przeczytacie w niej bowiem m.in. o grzesznych papieżach, hejterze w habicie, tajemniczej śmierci trzech zakonników i poszukiwaczach zaginionej trumienki.

Dowiecie się też: Czy krzyżowców można porównać do terrorystów z Państwa Islamskiego? Czy wielki mistyk Mistrz Eckhart odradzał chodzenie do kościoła? Dlaczego król Francji postanowił zniszczyć zakon templariuszy? Czym była „przeklęta trójca” i jak Kościół sobie z nią poradził? Dlaczego heretykowi lepiej było wpaść w ręce inkwizycji niż świeckiego wymiaru sprawiedliwości i który papież śmiertelnie bał się czarów i co z tego wynikło?

 

Kategorie: Historia
Tagi: W drodze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.