Hackathon danych publicznych

Przegląd

hackathon dane publiczne

W weekend 24-25 września w Bibliotece Narodowej odbędzie się Hackathon danych publicznych – maraton programowania, organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Podczas wydarzenia przekonamy się, jak wiele można zdziałać wykorzystując otwarte bazy danych publicznych, udostępnionych przez instytucje rządowe i samorządowe. Na najlepsze rozwiązania stworzone i zaprojektowane podczas wydarzenia czekają wartościowe nagrody oraz wdrożenie prototypów przez Ministerstwo Cyfryzacji. Biblioteka Narodowa jest partnerem Hackathonu.

Hackathon danych publicznych to wydarzenie, w ramach którego uczestnicy w ciągu dwóch dni wymyślą, jak wykorzystać dostępne dane publiczne do tworzenia usług ułatwiających codzienne życie. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich tych, którzy umieją identyfikować problemy, z jakimi mierzą się różne grupy społeczne i proponować swoje rozwiązania, wykorzystując publiczne dane. Hackathon zakończy się prezentacjami powstałych projektów przed zespołem ekspertów, którzy ocenią efekty dwudniowej pracy.

Zgłoszenia – w zespołach lub indywidualnie – przyjmowane są do 12 września. Więcej informacji na stronie www.hackathon.gov.pl

 

Kategorie: Biblioteki, Szkolenia
Tagi: Hackathon

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.