Egmont na 27. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w dniach 1-2.10.2016!

Przegląd

 

Egmont na 27. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

w dniach 1-2.10.2016!

Wydawnictwo EGMONT – KOMIKSY, GRY PLANSZOWE

STOISKO Numer 1, Atlas Arena

 egmint-komiksy

1 i 2 października już po raz 25 odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier        w Łodzi, który jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Premiera albumu Relax. Antologia opowieści rysunkowych, spotkanie              z twórcami nowych przygód Kajka i Kokosza, rozstrzygnięcie III edycji Konkursu                im. Janusza Christy na komiks dla dzieci i tradycyjne spotkanie z czytelnikami prezentujące plany wydawnicze na rok 2017 – to tylko część atrakcji, które szykuje w tym roku Egmont.

RELAX – 1000. ALBUM EGMONTU
To będzie podwójny jubileusz i wielkie święto miłośników komiksu w Polsce – jako 1000. album Klubu Świata Komiksu, dokładnie 40 lat po wydaniu pierwszego numeru czasopisma, ukaże się
Relax. Antologia opowieści rysunkowych – wybór najciekawszych fabuł z kultowego pisma wydawanego w Polsce na przełomie lat 70. i 80. XX w.
Plansze komiksowe z „Relaksu” zostaną zaprezentowane na wystawie w Atlas Arenie, a cały album będzie dostępny przedpremierowo na stoisku Egmontu.
W sobotę 1 października, w samo południe, odbędzie się w Sali restauracyjnej Atlas Areny spotkanie poświęcone antologii, które poprowadzi szef KŚK Tomasz Kołodziejczak.

SPOTKANIE Z AUTORAMI NOWYCH PRZYGÓD KAJKA I KOKOSZA
MFKiG będzie znakomitą okazją do świętowania premiery kolejnego niezwykłego albumu. Obłęd Hegemona z serii „Kajko i Kokosz. Nowe przygody” ukazał się we wrześniu, ale czytelnicy będą mogli spotkać się z jego autorami 1 października w Łodzi. W rozmowie o dziedzictwie Janusza Christy wezmą udział: Piotr Bednarczyk, Krzysztof Janicz, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Norbert Rybarczyk      i Tomasz Samojlik, a spotkanie poprowadzi Tomasz Kołodziejczak.

FINAŁ III EDYCJI KONKURSU IM. JANUSZA CHRISTY NA KOMIKS DLA DZIECI
Wyniki III edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci zostaną ogłoszone podczas MFKiG. Z tej okazji odbędzie się też spotkanie z autorami komiksów pokonkursowych z poprzednich edycji, które na festiwalu będą dostępne przedpremierowo: Bereniką Kołomycką (Mały Lisek i Wielki Dzik tom 2.) oraz Bartoszem Sztyborem i Tomkiem Kaczkowskim (Niezła draka, Drapak!, tom 2.). Spotkanie odbędzie się również 1 października, a zaraz po nim planowana jest rozmowa z szefem i redakcją Klubu Świata Komiksu Tomaszem Kołodziejczakiem na temat planów wydawniczych Egmontu.
GRY PLANSZOWE – na stoisku Egmontu można też będzie zagrać w kilka doskonałych gier planszowych, w tym nowości dla zaawansowanych graczy, takie jak „Hansa Teutonica” czy „Antarktyda” oraz w familijne gry oparte o znane komiksy: „Asteriks”, „Kajko i Kokosz”, „Tytus, Romek i A’Tomek”.

AUTOGRAFY!
SPOTKANIA Z AUTORAMI NA STOISKU EGMONTU (STOISKO NR 1) W SOBOTĘ 1 PAŹDZIERNIKA

11:00-12:00 – Berenika Kołomycka – Malutki Lisek i Wielki Dzik oraz Piotr Bednarczyk i Maciej Kur – Lil i Put
12:00-13:00 – Krzysztof Janicz, Norbert Rybarczyk, Sławomir Kiełbus, Piotr Bednarczyk, Maciej Kur – Obłęd Hegemona z serii „Kajko i Kokosz. Nowe przygody”
13:00-14:00 – Jakub Grochola – Tomek i Jacek
15:00-16:00 – Tomasz Kaczkowski i Bartosz Sztybor – Ale draka, Drapak!

Inne wydarzenia i przedpremiery KŚK

– Kompletna edycja serii Hugo autorstwa Bédu, gościa tegorocznego MFKiG

– Premiera integralnego albumu Wieczna Wolność Marvano, gościa tegorocznego MFKiG.
– Nowa edycja albumu El Gaucho Manary, gościa tegorocznego MFKiG.
– Przedpremiera kilku komiksów wielkiego wydarzenia w świecie Marvela – serii Nieskończoność.
– Przedpremiera pierwszego tomu w nowej linii wydawniczej klasycznych komiksów Marvela – Doktor Strange.
– Premiera komiksowej biografii – Zdumiewający, fantastyczny, niesamowity Stan Lee

 

WYBRANE PUNKTY PROGRAMU 27. MFKIG

SOBOTA 1.10.2016

SALA A – STADION (sala restauracyjna)
12.00 – Egmont – RELAX – Spotkanie z autorami i wydawcą kultowej Antologii opowieści rysunkowych – prowadzenie Tomasz Kołodziejczak
13.00 – Bedu – prowadzenie Łukasz Chmielewski 2
14.00 – Milo Manara – prowadzenie Andrzej Jarczewski
16.15 – Marvano – prowadzenie Tomasz Nowak i Witold Tkaczyk

SALA B – STADION (sala konferencyjna złota)
13.30 – Egmont – DZIEDZICTWO CHRISTY – Spotkanie z twórcami komiksu Obłęd Hegemona z serii „Kajko i Kokosz. Nowe przygody”: Piotrem Bednarczykiem, Krzysztofem Janiczem, Sławomirem Kiełbusem, Maciejem Kurem, Norbertem Rybarczykiem, Tomaszem Samojlikiem – prowadzenie Tomasz Kołodziejczak
14.15 – Egmont – Ogłoszenie wyników III edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Spotkanie z autorami komiksów konkursowych, które ukażą się w październiku:
Bereniką Kołomycką (Mały Lisek i Wielki Dzik tom 2.), Bartoszem Sztyborem, Tomkiem Kaczkowskim (Niezła draka, Drapak!, tom 2.) – prowadzenie Tomasz Kołodziejczak
15.00 – Egmont – Zapowiedzi i odpowiedzi – spotkanie z szefem i redakcją Klubu Świata Komiksu – prowadzenie Marcin Łuczak

NIEDZIELA 2.10.2016

SALA A – STADION (sala restauracyjna)
16.15 – Grzegorz Rosiński – prowadzenie Jakub Syty

Zapraszamy na stoisko Egmontu – nr 1!
Wszystkie tytuły dostępne z 25% rabatem!
Specjalna oferta: zestaw Hugo + Hugo Przewodnik po krainie fantazji – 110 zł (zamiast 160 zł)

 

 

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STOISKA EGMONT,

STOISKO Numer 1, ATLAS ARENA

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Egmont

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.