Biblioteka Nowe Horyzonty 2016

Biblioteka Nowe Horyzonty 2016

Przegląd

21 lipca Instytut Książki wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty otwiera (już po raz trzeci) Bibliotekę Festiwalową w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

„Nie od dziś wiadomo, że czytanie poszerza horyzonty. A że książka i film to ponad wiek wzajemnych fascynujących i dynamicznych relacji, nie może zabraknąć książek na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich uczestników festiwalu. W Kinie Nowe Horyzonty od 21 do 31 lipca od godz. 10.00 do 20.00 tym, dla których czytanie jest przyjemnością i czymś tak naturalnym jak oddychanie i oglądanie filmów, zapewnimy dostęp do książek. A tych, którzy dotąd stronili od czytania, będziemy namawiać do zmiany nawyków.

Wybór będzie ogromny – dużo nowości i klasyka, coś dla miłośników filmu i historii, biografii, reportaży, kryminałów, dobrych powieści, poezji i komiksów. Pojawią się też książki dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka to nie jedyna atrakcja. Tradycyjnie już, zapraszamy także na rozmowy o książkach i wokół książek! Tegoroczne spotkania literackie w ramach 16.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty odbywać się będą pod hasłem „Trzy żywioły Nowych Horyzontów”” – czytamy na stronie Instytutu Książki.

29 lipca, piątek, godz. 21.30
Kino: Thorsen Nils, rozmowa o książce Lars von Trier. Życie, filmy, fobie geniusza

30 lipca, sobota, godz. 21.30
Muzyka: Pablopavo, rozmowa o książce Dym

31 lipca, niedziela, godz. 21.30
Literatura: Wojciech Chmielewski, rozmowa o książkach Najlepsza dentystka w Londynie i Brzytwa
Miejsce: Barbara, ul. Świdnicka 8b

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.