Wydawnictwo Charaktery poleca fantastyczną lekturę pt.: „ Bóg nie istnieje i jest zawsze z tobą ” autorstwa Brada Warnera

Przegląd

Wydawnictwo Charaktery poleca fantastyczną lekturę pt.: „ Bóg nie istnieje i jest zawsze z tobą ” autorstwa Brada Warnera.
Książka stara się odpowiedzieć na następujące pytania:
– czy można być ateistą i jednocześnie wierzyć w Boga?
– czy można być człowiekiem głęboko wierzącym, a mimo to wciąż wątpić?
– czy zen daje jakąś receptę w naszym nieustannym sporze o Boga?
Warner opisuje, jak sam doszedł do rozwiązania dylematu „ Bóg istnieje czy nie istnieje?”;  jak w znalezieniu odpowiedzi pomógł mu buddyzm zen i dlaczego ta „ bezbożna religia” ma tyle do powiedzenia o Bogu.
Brad Warner to niekonwencjonalny, a dla niektórych również kontrowersyjny nauczyciel zen. Urodził się w Ohio (USA) w 1964 roku. W 1983 roku rozpoczął studia zen pod kierunkiem Tima McCarthy’ego, nie porzucając jednak gry na basie w hardcore’owej kapeli Zero Defex. W 1993 roku zamieszkał w Japonii, gdzie pracował w firmie Tsuburaya Productions, zajmującej się produkcją filmów o potworach. Rok później spotkał roshiego Gudo Nishijimę, którzy wyświęcił go na mnicha w tradycji zen, a w 2000 roku uczynił swym spadkobiercą Dharmy. W 2003 roku Warner wydał swoją pierwszą książkę –  Hardcore zen (wyd. polskie 2010). Następnie ukazały się Sit Down and Shut Up! (2007), Zen Wrapped in Karma Dipped in Chocolate (2009), Sex, Sin, and Zen (2011), oraz Hardcore Zen Strikes Again (2012). Autor prowadzi bloga hardcorezen.net
bóg nie istnieje i jest zawsze z tobą

http://sklep.charaktery.eu/bog-nie-istnieje.html

Książkę zakupić można w naszej e-księgarni i skorzystać przy okazji z naszych, nowych wakacyjnych obniżek. Wszystkie pozycje wydawnictwa Charaktery od 25 % rabatu.
Kategorie: Religia
Tagi: Charaktery

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.