„Poczytaj ze mną” już dziś!_

Przegląd

Poczytaj ze mną” już dziś!

poczytaj ze mną juz dziś

Żeby dzieci czytały świat

Poczytaj ze mną” to niezwykła seria książek Egmontu, która ma na celu przybliżenie dzieciom różnych form i gatunków literackich. Baśń, humor, fantasy, kryminał, reportaż, wierszowana bajka, przygoda… Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, ich odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie. W powstawanie kolejnych książek z cyklu zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy.

Najnowsze książki z serii „Poczytaj ze mną” to idealna pomoc w kształtowaniu gustów literackich i estetycznych u najmłodszych przez kontakt z literaturą najwyższej próby, a także wspieranie umiejętności wyboru ulubionego rodzaju literatury. W ich powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy, np. Ewa Nowak, Zofia Stanecka, Joanna Rusinek i Adam Pękalski.

W najnowszych propozycjach znalazły się następujące gatunki literackie: bajka, fantasy, kryminał, reportaż. Dodatkowo w każdej książce będzie można poczytać o konkretnym typie literackim napisanym przez autora tekstu. Jest to niezwykła możliwość obcowania z literaturą najwyższej próby, a także wyśmienita zabawa zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Dobra literatura, pięknie zilustrowana, do tego w przystępnej cenie, rozwija w dzieciach wyobraźnię, angażuje emocje a dodatkowo pozwala na wartościowe spędzenie czasu z dzieckiem.

Premierowe tytuły w serii:

Gdy pada deszcz. Przejście
gdy pada deszcz

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Aleksandra Krzanowska

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 210×250

Cena: 14,99

ISBN: 978-83-281-1430-2

Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat

Premiera: 18 maja 2016 r.

Pewnego deszczowego wieczoru w życie Gai wkracza tajemnica. Zwyczajny brunatny kamień i pewna starsza pani sprawiają, że dziewczynka trafia do niezwykłego świata fantastycznych stworzeń. To początek wielkiej przygody…

Po co komu mamut?
po co komu mamut

Autor: Agnieszka Frączek

Ilustrator: Joanna Rusinek

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 210×250

Cena: 14,99

ISBN: 978-83-281-1431-9

Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat

Premiera: 18 maja 2016 r.

Sympatyczny mamut, który całe wieki spędził jako malowidło na ścianie jaskini, postanawia zmienić miejsce zamieszkania i wyruszyć w szeroki świat. Czeka na niego wiele niespodzianek… Ta klasyczna w formie bajka Agnieszki Frączek, pięknie zilustrowana przez Joannę Rusinek, rozbawi do łez i małych, i dużych.

Różowe babeczki
rózówe babeczki

Autor: Joanna Jagiełło

Ilustrator: Marta Krzywicka

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 210×250

Cena: 14,99

ISBN: 978-83-281-1432-6

Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat

Premiera: 18 maja 2016 r.


W cukierni pani Bajadery doszło do bardzo niepokojących wydarzeń. To sprawa w sam raz dla detektywa Lucjana Zagadki i jego rezolutnej córki Lusi. Odkrycie winnych będzie nie lada wyzwaniem, a w śledztwie ważne okażą się dociekliwość, logiczne myślenie oraz umiejętność dedukcji. Doskonałym dopełnieniem fabuły są zadziorne ilustracje Marty Krzywickiej.

Kot, który zgubił dom
kot który zgubił dom

Autor: Ewa Nowak

Ilustrator: Adam Pękalski

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 210×250

Cena: 14,99

ISBN: 978-83-281-1768-6

Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat

Premiera: 18 maja 2016 r.

Podczas dramatycznej przeprawy z Iraku do Europy pewnej rodzinie ginie ukochany kot. W towarzyszącym podróży zamieszaniu odzyskanie pupila wydaje się niemożliwe. Czy na pewno? Ta poruszająca historia opowiada o wzajemnym przywiązaniu człowieka i zwierzęcia, a także o ludziach dobrej woli, bez których nie byłoby szczęśliwego zakończenia.

Wzruszenia i powagi sytuacji nadają wspaniałe ilustracje wykonane przez Adama Pękalskiego.

– Praca nad ilustracjami do książki Kot, który zgubił dom Ewy Nowak była dla mnie doświadczeniem wyjątkowym. Przede wszystkim, rzecz jasna, ze względu na temat: wojna na Bliskim Wschodzie i będący jej rezultatem napływ rzesz uchodźców do Europy, aż wreszcie reakcje Europejczyków na kolejne fale imigrantów. To najpoważniejszy i najbardziej palący problem obecnych czasów – mówi Adam Pękalski, grafik i ilustrator, który od siedmiu lat mieszka w Ankarze, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania graficznego i ilustracji na Uniwersytecie Bilkent.

Czytając dziecku Kota, który zgubił dom nie dość, że kształtujemy nawyk wspólnego czytania i przeżywania, to jeszcze potęgujemy emocje a także przybliżamy ważny temat.

– Mam nadzieję, że losy Kunkusha, opowiedziane przez Ewę Nowak, przemówią do serc młodych czytelników i zachęcą ich do bycia współczującymi i solidarnymi istotami ludzkimi. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem do tej książeczki wnieść swój skromny wkład – dodaje autor ilustracji.

Tagi: Egmont

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.