Odkryj książkę na nowo

Przegląd

plener czytelniczy szczecin

Zapraszamy do udziału w szczecińskim Plenerze Czytelniczym „Odkryj książkę na nowo”. W ostatni weekend czerwca, od piątku do niedzieli na Jasnych Błoniach w Szczecinie, witać będziemy lato w towarzystwie gwiazd literatury, kultury i sztuki.

W pięknym parku na szczecińskich Jasnych Błoniach, wśród najliczniejszych w Polsce platanów klonolistnych staną plenerowa scena i namiot, w którym oficyny wydawnicze z całej Polski zaprezentują swoją bogatą, wakacyjną ofertę. Mieszkańców Szczecina i turystów zapraszamy na uroczyste otwarcie w piątek 24 czerwca o godz. 12. Przez trzy kolejne dni na scenie będą występować artyści i muzycy, do rozmowy będą zachęcać autorzy powieści podróżniczych, wciągających kryminałów, intrygujących powieści szpiegowskich i historii miłosnych. Gościem specjalnym będzie Wojciech Cejrowski. Na autograf i chwilę rozmowy będzie można także liczyć u takich autorów, jak: Leszek Herman, Krzysztof M. Kaźmierczak, Ilona Łepkowska, Nina Majewska Brown, Jarosław Molenda, Artur Nowicki, Ewa Ornacka, Piotr Rozmus, Anna Sakowicz, Henryk Sawka, Dorota Schrammek, Marek Stelar i Sylwia Trojanowska.

Swoją ofertę w promocyjnych cenach zaprezentuje blisko 40 oficyn wydawniczych, w tym: Agora, Akapit Press, Bellona, Dom Wydawniczy Rebis, Media Rodzina, Muza, Nasza Księgarnia, Sonia Draga, Wydawnictwo Szara Godzina, Wydawnictwo Sióstr Loretanek, Videograf, Zakamarki i Zysk.

W trakcie pleneru poznamy nazwisko laureatki piątej edycji Nagrody Literackiej dla Autorki GRYFIA przyznawanej przez „Kurier Szczeciński”. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w spotkaniach z nominowanymi do tegorocznej Nagrody autorkami: Anną Janko, Katarzyną Gondek, Magdaleną Kicińską, Renatą Lis oraz Agatą Tuszyńską. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Szczecin. Za organizację wykonawczą odpowiada Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki. Wspólnym celem organizatorów jest prezentacja atrakcyjnej oferty czytelniczej mieszkańcom i gościom Szczecina.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.