Znieczulenie – nowa, rewelacyjna powieść mistrza thrillerów medycznych, Robina Cooka

Przegląd

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0

26 kwietnia trafi do księgarń Znieczulenie – nowa, rewelacyjna powieść autora literackich przebojów z listy „New York Timesa”, mistrza thrillerów medycznych, Robina Cooka.

Znieczulenie_minimalkaGdy chłopak Lynn Peirce, studentki medycyny, trafia do szpitala na rutynowy zabieg chirurgiczny, w jej uporządkowane życie wkrada się chaos. Pacjent nie odzyskuje przytomności, a badania potwierdzają niedokrwienie mózgu. Zdruzgotana dziewczyna zaczyna szukać przyczyn i szybko nabiera przekonania, że władze szpitala próbują coś ukryć. Przy pomocy przyjaciela, Michaela, stara się znaleźć dowody na błąd w sztuce medycznej albo zaniedbanie. Prawda jest jednak bardziej przerażająca. Szpital boryka się ze skrzętnie ukrywanym problemem ‒ u zadziwiająco wielu niegroźnie chorych pacjentów wykrywa się śmiertelną chorobę krwi. Gdy ktoś zaczyna grozić  Lynn i Michaelowi, oboje nie mają już złudzeń: wmieszali się w sprawy znacznie poważniejsze, niż się spodziewali. Rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z czasem.

Niewielu jest pisarzy, którzy tak umiejętnie i z taką werwą wprowadzają nas w niezwykły, a czasem wręcz oszałamiający świat współczesnej medycyny, jak Robin Cook. Znieczulenie to doskonale przemyślany, dynamiczny thriller”.

David McCullough, „New York Times”,
autor bestselleru The Greater Journey: Americans in Paris

Robin Cook, z wykształcenia lekarz, jest autorem trzydziestu czterech powieści. Od jego pierwszej, bestsellerowej książki zatytułowanej Coma rozpoczęła się szalona popularność gatunku literackiego zwanego thrillerem medycznym.

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.