„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Najlepszą Książką Dziecięcą 2015

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Najlepszą Książką Dziecięcą 2015

Przegląd

W sobotę, 23 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Książki i Praw Autorskich, podczas Festiwalu Tere-Fere, odbyła się uroczysta gala, na której ogłoszono zwycięzców konkursu Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2015.

Spośród 5 nominowanych przez Jury tytułów, czytelnicy wybierali jeden w głosowaniu internetowym. Największą liczbę głosów i tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” 2015 zdobyły „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latour (wyd. Poradnia K).

To pełna humoru i dystansu opowieść o skarpetkach, które, porzucając dotychczasowe, zazwyczaj monotonne i przewidywalne życie w parach, przez dziurę w podłodze uciekają z domu i wyruszają w świat. A tam realizują swoje największe marzenia – jedna zostaje gwiazdą filmową, dryga marynarzem, a jeszcze inna detektywem.

Świetnie napisane opowieści o przygodach skarpetek zostały z humorem i polotem zilustrowane przez Daniela de Latour, który wraz z autorką stworzył wciągającą, pełną barw i emocji książkę – nie tylko dla najmłodszych.

Na drugim miejscu w głosowaniu internautów uplasowała się książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel z ilustracjami Marianny Oklejak, pt. „Królewna”, a na trzecim – „Pszczoły” Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego (wyd. Dwie Siostry). Dwie pozostałe nominacje to: „Królik i Chopin”, Miquel Sousa Tavares, il. Fernanda Fragateiro, przeł. Gabriel Borowski (wyd. REA-SJ) i „Pod ziemią, pod wodą” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (wyd. Dwie Siostry).

Więcej szczegółów dotyczących konkursu na www.przecinekikropka.pl.

 

 

za: Empik

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.