Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT)

Przegląd

ps mc cain proby 2.cdr

Matthew McKay , Jeffrey C. Wood , Jeffrey Brantley
Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT)
Praktyczne ćwiczenia rozwijające uważność, efektywność interpersonalną, regulację emocji i odporność na stres

Przekład Joanna Gołąb

Seria : Psychiatria i Psychoterapia

ISBN: 978-83-233-3950-2
Dialektyczna terapia behawioralna, stworzona z myślą o leczeniu osobowości chwiejnej emocjonalnie, okazała się skuteczna w leczeniu wielu schorzeń psychicznych, zwłaszcza tych charakteryzujących się występowaniem przytłaczających emocji. Badania dowodzą, że terapia ta może zwiększyć umiejętność radzenia sobie ze stresem, nie powodując utraty kontroli ani destrukcyjnych zachowań.
Książka pokazuje jak krok po kroku stosować proste ćwiczenia, by wywołać rzeczywistą i trwałą zmianę. Rozwija umiejętności w zakresie czterech sfer: tolerancji dyskomfortu psychicznego, uważności, regulowania emocji i efektywności interpersonalnej.

Osoby zmagające się z przytłaczającymi emocjami i terapeuci stosujący dialektyczną terapię behawioralną odniosą znaczne korzyści z lektury niniejszej publikacji. McKay, Wood i Brantley zwiększyli zasób umiejętności składających się na DBT i ukazali ich praktyczne zastosowanie, sprawiając, że słynne osiągnięcia Linehan w zakresie rozwijania umiejętności emocjonalnych są bardziej przystępne i łatwiejsze do zastosowania w życiu codziennym.
Kate Northcott, Mindfulness Therapy Associates   
http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2626,strona,Terapia_dialektyczno_behawioralna_DBT_,katid,84.html

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.