Sosnowiec oferuje „Lokal na kulturę”

Sosnowiec oferuje „Lokal na kulturę”

Przegląd

Konkurs „Lokal na kulturę” rozpocznie się w poniedziałek po raz pierwszy w Sosnowcu (Śląskie). Ma wyłonić najemców lokali użytkowych zarządzanych przez miasto, w których będą prowadzić działalność kulturalną, artystyczną czy twórczą.

Stawki najmu są naprawdę bardzo atrakcyjne w porównaniu z tymi, po których próbowano je wynajmować wcześniej. Liczymy na to, że dzięki temu konkursowi powstaną w mieście nowe i interesujące lokale, które wzbogacą ofertę kulturalną i artystyczną Sosnowca” – powiedział w czwartek prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

W pierwszej edycji konkursu zaoferowano sześć lokali zarządzanych przez Miejski Zakład Zasobów Lokalowych. W zamian za ciekawe pomysły na kulturalne zagospodarowanie lokali oferenci będą płacili atrakcyjniejszą stawkę najmu.

O wyborze zwycięzców zadecyduje specjalnie powołana komisja konkursowa, która dokona analizy ofert pod kątem: dorobku artystycznego i twórczego uczestnika konkursu, proponowanego zakresu działalności, kwalifikacji zawodowych, wstępnej koncepcji zagospodarowania lokalu oraz interesu zbiorowego mieszkańców. Osoby zainteresowane będą miały możliwość obejrzenia lokali zanim złożą ofertę. Oferty można składać osobiście lub pocztą do 4 marca.

(PAP)

fot. UM Sosnowiec

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Sosnowiec

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.