Spoke’n’Word Festival po raz jedenasty

Spoke’n’Word Festival po raz jedenasty

Przegląd

11. edycja kultowego warszawskiego festiwalu poetyckiego upłynie pod znakiem niedoświadczenia – i doświadczania czegoś nowego! Wieczór rozpocznie polski slam, po którym nastąpi międzynarodowe poetyckie show: USER (IN)EXPERIENCE. Zaproszeni poeci – mistrzowie slamu i poezji spoken word w swoich krajach – przygotują performans, do którego wkradną się niecodzienne i nietypowe elementy.

– slam poetycki
zapisy: spokenwordfestwarsaw@gmail.com
prowadzenie: Wojtek Cichoń

– międzynarodowe poetyckie show: USER (IN)EXPERIENCE
Yannick Steinkellner (AT)
Anatol Svahilec (CZ)
Linda Nørgaard Framke (DEN)
Daisy Kowalsky (PL)
Grzegorz (Estragon) Bruszewski (PL)
Justyna Łoś (PL)
José Anjos (PT)

Poeci – zapożyczający środki z innych dziedzin sztuki – i publiczność – zainteresowana nowym doświadczeniem, nową perspektywą – stają się uczestnikami dynamicznego procesu, który przypomina migrację. Przemieszczeniu ulegają tradycyjne role, wpływy i inspiracje. Poezja okazuje się wehikułem, dzięki któremu możemy doświadczyć innej rzeczywistości lub kilku rzeczywistości naraz.

Poezja spoken word w eksperymentalny sposób czerpie z literatury, muzyki, teatru czy performansu. Niedoświadczenie jest tym, co ją napędza i co sprawia, że używanie jej dla wyrażenia ważnych dla nas treści ma sens i wywołuje tyle emocji.

Zwycięzca polskiego slamu, którego wytypuje publiczność, otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł. Zgłoszenia pod adresem: spokenwordfestwarsaw@gmail.com (liczba występujących ograniczona).

za: Instytut Książki

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.